V polovině sezóny...

Fotbalový podzim v podání SK Prostějov je dávno za námi a v plném proudu je naopak již příprava na jarní část sezóny, ve které se prozatím týmu SK výsledkově i herně daří. Prvoligová mužstva (v kombinovaných sestavách) Baníku Ostrava, ani Sigmy Olomouc SKP porazit nedokázala a náš oddíl si tak připsal dva cenné skalpy po remíze 2:2 a výhře 0:2.
Vrátíme li se ještě k závěru podzimu, herně se SKP dařilo lépe a získalo i několik překvapivých bodů, například po výhře v Hradci Králové, nebo po remíze s Jihlavou (v tomto případě jsme opět o možnost výhry přišli značně smolně, což se již v utkání s tímto soupeřem stává snad zvykem...).
Pokud jde o ochozy, sestupná tendence v návštěvnosti se zlomila v zápase s Viktorií Žižkov, kdy se celková cifra od předchozího matche zvýšila o necelých 200 diváků - celkově tedy 656. Na toto číslo měla velký vliv určitě i klubová akce "klobáska a pivo/limo zdarma". V posledním podzimním utkání proti jihlavské Vysočině jsme se bohužel dočkali vlivem mrazivého počasí v kombinaci s televizním přenosem naopak nejnižší návštěvy sezóny. Remízu sledovalo na stadionu Za Místním nádražím 445 diváků.

Do nového roku se sluší popřát. Tak tedy všem hráčům, funkcionářům, fanouškům a příležitostným divákům vše nejlepší v novém roce, zdraví, štěstí a spokojenost s výkony a nakonec i umístěním našeho SK.

A protože se někteří z Vás ptali emailem na to, proč se neobjevují na tomto webu i fotky, malý dodatek. Z technických důvodů je to u této verze webu momentálně problémem. Pokud by jste chtěli vidět občas nějakou tu fotku z ochozů při zápasech SKP, případně jinou zajímavost, můžete tak učinit pomocí instagramu. Instagram: skalniprostejov

Podzimní tápání

Podzimní část druhé fotbalové ligy se přehoupla do druhé poloviny, ale prostějovskému SK se stále nedaří bodovat natolik, jak by jsme si všichni příznivci přáli.
Ztracené body slibně rozehraných utkání ve Vítkovicích, Sokolově, doma s Chrudimí a těžce uhájené vítězství v předcházejícím souboji s Varnsdorfem, přinesla celkem 11 bodů v celkové tabulce a nutno dodat že ve zbývajících utkáních podzimní části nás očekávají lépe umístěná mužstva z první poloviny tabulky, plus odvetné utkání s klubem z Vlašimy.

Co se týká divácké účasti a fanouškovských aktivit: Je smutný fakt že s bodovými ztrátami, se snížily i návštěvy na domácích utkáních. S Pardubicemi 768, Třincem 633, Varnsdorfem 490 a Chrudimí 474 diváků.
Co se týká účasti na půdě soupeře, vypravil se jeden prostějovský fanoušek v letním období až do dalekého Ústí nad Labem (respekt) a ve zhruba 15 lidech - z toho devět osob v sektoru hostů povzbuzovalo hráče SK - na hřiště Líšně, kde jsme však viděli prohru 3:0. I přes vysokou návštěvu 1300 diváků a buben domácích jsme byli slyšet víc než dobře.

Tak do zbývající podzimní části a bojů o body doufejme opět v lepší formě.

Nová sezóna FNL

Polovina letních prázdnin, je již tradičně obdobím startu profesionálních fotbalových soutěží v ČR.
Před sezónou příznivě vypadající los nového ročníku a z toho naděje na dobrý bodový zisk v prvních dvou kolech, se podařilo naplnit pouze z poloviny. Po výhře 1:0 nad nováčkem Slavoje Vyšehradu se v druhém kole museli naši borci sklonit (po prohře v obráceném gardu 0:1) před fotbalisti FC S&B Vlašim. Ve třetím kole se potom při premiérovém vystoupení na půdě soupeře nepodařilo bodovat ani v Ústí nad Labem.

Bodově tedy nelze hodnotit začátek sezóny jako příliš povedený. Co lze naopak považovat za kladné, byly návštěvy na domácích utkáních, které se navýšily a v druhém případě se blížily na druholigové poměry solidní tisícovce diváků. Konkrétněji proti Vyšehradu 864 a Vlašimi 920 diváků.

O tom zda se podaří vybojovat ve čtvrtém kole další, již tolik potřebné body se rozhodne v sobotu 10. srpna od 17hod. kdy se v Prostějově představí FK Pardubice.

1904 - 2019

Před 115ti lety, v prvních dnech měsíce května, byl založen SK Prostějov (tehdy ještě zkratka znamenala Sport. Kroužek), který tak patří na Moravě k vůbec nejstarším klubům a na Hané je vůbec nejstarším stále fungujícím oddílem. Vše nejlepší SKP!

R. I. P.

Odpočívej v pokoji Ivošku. Nikdy na tebe nezapomeneme...

Jarní premiéra

Sobota 9. března 2019 přináší první jarní domácí druholigový match a to hned proti jednomu z nejlepších mužstev soutěže - SK Dynamo České Budějovice.
Zajímavost utkání: takřka na týden přesně po 20ti letech hostíme stejného soupeře a v roce 1999, jsme jej před skvělou návštěvou 3600 diváků porazili 1:0. Povede se i tentokrát?

Závěr podzimu a trocha diváckých statistik

Podzimní část FNL 2018/2019 je již několik měsíců minulostí a i když nám nepřinesla její druhá polovina mnoho radosti, zakončili jsme po smolných ztrátách bodů s Vítkovicemi, v Jihlavě, s Varnsdorfem i Třincem polovinu soutěže na celkovém 12 místě. Po první části, nadupaných kolech a skvělém bodovém zisku je to možná zklamání, ale i tak mají hráči SK vše ve svých rukou (respektive na kopačkách) a věřme že druhou ligu pro náš klub a město uhájí.

Jak se dařilo našim hráčům méně na hřišti, snížily se spolu s chladným počasím se závěrem podzimu i návštěvy na utkáních SK: s Pardubicemi 688, Vítkovicemi 638, na Varnsdorf 426 a Třinec 486.
A jak jsme na tom v žebříčku průměrné návštěvnosti?

Brno průměr 2081
České Budějovice 1564
Jihlava 1255
Chrudim 1242
Ústí nad Labem 1239
Hradec Králové 1104
Viktoria Žižkov 975
Táborsko 961
Pardubice 881
Varnsdorf 833
SK Prostějov 828
Znojmo 647
Vítkovice 646
Vlašim 623
Sokolov 574
Třinec 567

Přejme si tedy ať se s jarní částí suneme vzhůru jak tabulkou celkovou, tak i návštěvností. Byť celková čísla nejsou zdaleka špatná a držíme se těsně na dostřel od středu (a daleko lépe umístěných) Pardubic a Varnsdorfu.

Druhá liga: SKvělé výkony, dřina - body

Po roční pauze je náš klub opět druholigový. Ale srovnání obou ročníků v podání výkonů, je jako příslovečné nebe a dudy. Nasazení, bojovnost a skvělé týmové výkony, kdy se o góly dělí střídavě různí hráči, přináši nejen napínavé a pohledné utkání, ale co je ještě důležitější i body.

V prvním kole na domácí půdě viděla kvalitní návštěva 1200 diváků smolnou ztrátu vyhraného matche se středočeskou Vlašimí. Bez hostujících fanoušků.
Následné domácí utkání s žižkovskou Viktorií přineslo opět remízu, které asistovalo 746 diváků a desítka pražanů.
Utkání s hradeckými Votroky navštívilo opět něco přes 700 diváků a početná skupina hostů (dle jejich údajů přes 20).
Moravské derby se Zbrojovkou Brno přitáhlo prozatím nejvyšší návštěvu sezóny, kdy oficiálně uváděné číslo 1230 bylo reálně ještě o cca 300 až 400 diváků vyšší. O atmosféru se starala převážně jen početná skupina brněnských. Ti všichni sledovali napínavý match a překvapivou výhru prostějovského SK.
A v posledním doposud odehraném domácím utkání s vedoucím mužstvem tabulky Ústím nad Labem vybojoval SKP výhru opět díky gólu v samotném závěru utkání! Diváků: 1000.

Vinou pracovních záležitostí, i jiných například sportovních zaneprázdnění, která se kumulují častěji a častěji, se za vlajkou naší skupinky "SKalních" scházíme často jen v nejmenším počtu, i tak ale podporujeme náš klub hlasivkami z plných plic. Zkrátka jsme "SKalní" a nezbývá než doufat že brzy opět i v lepší kondici a počtu, jaký by si výkony borců v dresech eSKá zasloužily!

Po roce opět druholigové SK!

Po roce se prostějovský SK vrací tam, kam již z historického ohledu patří - do profesionálních soutěží ČR! Nezbývá, než si přát, aby letošní druholigový ročník byl úspěšnější než ten poslední ze sezóny 2016/2017.

Utkání prvního kola, se hraje již v sobotu 21. července a našim soupeřem je mužstvo FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM. Tak do boje SKP!

114 let SK Prostějov

Počátkem května 1904, založila skupina studentů České reálky v Prostějově, za pomoci jejich profesora Jana Svozila Sportovní Kroužek Prostějov, kterým se začala psát oficiální historie našeho klubu.

Vše nejlepší SKP!

Hulín, Uherský Brod a Uničov

Neustálé odklady, vlivem nekončící zimy zavinily, že prvním utkáním jarní části se stal zápas na půdě nedalekého Hulína. Na Velký pátek se dopravilo k utkání přes 20 prostějovských, z nichž polovina se věnovala podpoře mužstva SK. Výborný výkon Prostějova a například i neproměněná penalta domácích tak znamenala vítězství 1:4. Celková návštěva 265 diváků a oproti minulým návštěvám překvapila vyspravená tribuna, která je nově osázena sedačkami.

K prvním domácímu matchi přicestoval ČSK Uherský Brod, který se poněkud nelogicky pyšní rokem založení 1893... Tedy rokem, kdy fotbal v tomto slováckém městečku začali zkoušet místní němečtí(!) studenti a to v rámci "Eisl. Ver. Ung. Brod". Zápas měl být jasnou záležitostí, ale po první brance SK, se gólový stroj prostějovských zadrhl a vyrovnání z kopaček hostů v závěru utkání zavinilo dělbu bodů. Fandilo se tradičně ze dvou sektorů: SKalních a hlavní tribuny a přes (nebo práve pro) hezké počasí utkání přihlížela na prostějovské poměry slabší návštěva 285 diváků.

Potřebný plný bodový zisk potom přinesla středeční dohrávka, při které byl soupeřem loňský vítěz MSFL SK Uničov. Stejně jako v sobotním utkání, doprovázelo fotbalovou bitvu překrásné počasí a tentokrát i odpovídající návštěva 512 diváků! Góly Zdeny Fládra a Jana Koudelky pak vystřelily potřebnou výhru 2:0.

Po podzimu první...

Po podzimní části MSFL, se skvělý bodový zisk z posledních kol podařilo přetavit v první místo v tabulce. Nebýt odloženého předehrávaného 16.kola (které bylo odložené kdo ví proč), mohl být odstup před druhým Velkým Meziříčím (díky jeho tragické formě v závěru podzimu) ještě větší.

Národní pohár: SK Prostějov - SFC Opava 1:3

Do druhého kola Národního poháru nám tentokrát los nepřisoudil prvoligového soupeře, ale i tak bylo o favoritovi utkání jasno. Přesto se na prostějovském trávníku odehrával vyrovnaný souboj. Utkání tak rozhodla penalta odpískaná v 83. minutě a následná pojistka Slezanů v závěru matche již jen pečetila výsledek.
Utkání provázela dobrá atmosféra: Sektor SFC výborně zaplněný, docela určitě přes 100 osob. Supportu se věnoval i sektor Prostějova, byť proti desetinásobné převaze. Celková návštěva: 856.

První kolo, první body... SK Jiskra Rýmařov - SK Prostějov 2:3

Po roce opět třetiligový výkop, absolvovali hráči SKP v jesenickém pohraničí - soupeřem, byl nováček z města Rýmařov. Po vzájemné gólové přetahované, kdy naši borci museli dvakrát dotahovat vedení domácích a po fantastickém obratu v posledních minutách utkání, se plná porce bodů stěhovala do Prostějova.
V ochozech (spíše tedy jedné tribunce a několika lavičkách okolo hrací plochy) se sešla na třetiligové poměry solidní návštěva 453 diváků, byť z druhé strany věci, historicky první zápas domácích ve III. lize a zvučnost našeho mužstva byly možností i pro ještě vyšší cifru. Fanouškovsky podpořilo SKP celkově zhruba 15 osob a další diváky z řad příznivců našeho 113ti letého oddílu bylo možné najít na jiných místech areálu. Oproti tomu domácí sektor tvořilo zhruba 10 postarších příznivců, vesměs se šálami a jedním bubnem.
Hráčům patří poděkování za perfektní obrat a vybojované body vyjádřené jak pozápasovou děkovačkou i znovu písemně na tomto místě.
PS: Pod čarou je třeba vyzdvihnout jednoho příznivce Prostějova, který horký letní výjezd za mužstvem SKP zvládl tam i zpět kolmo. Respekt.

Los SK Prostějov - MSFL 2017/2018 (podzim)

Po krátké zprávě představující první soupeře v nadcházející nové sezóně, doplnění o kompletní los mužstva SKP:
5. 8. Rýmařov - SKP, 12. 8. SKP - Hlučín, 19. 8. Uničov - SKP, 26. 8. SKP - Hulín, 2. 9. Uherský Brod - SKP, 9. 9. SKP - Mohelnice, 16. 9. Vyškov - SKP, 23. 9. SKP - Valašské Meziříčí, 30. 9. Petřkovice - SKP, 7. 10. SKP - Hodonín, 14. 10 Lišeň - SKP, 21. 10. SKP - Kroměříž, 28. 10. Velké Meziříčí - SKP,
4. 11. HFK - SKP, 11. 11. SKP - Otrokovice, 18. 11. SKP - Rýmařov (předehrávka jarní části).

Úvod sezóny 2017/2018

V minulém týdnu proběhl losovací aktiv moravskoslezského fotbalu. Mužstvo SKP tak získalo přehled o svých prvních soupeřích, pro nový soutěžní ročník. 22. července, se představí v rámci Národního poháru v Mohelnici.
MSFL pak odstartujeme na hřišti nováčka soutěže SK Jiskry Rýmařov a ve druhém kole o týden později přivítáme na stadionu Za Místním mužstvo FC Hlučín.

Dohráno a letní pauza

Sezóna 2016/2017, která byla po dlouhých třinácti letech pro Prostějov opět druholigová, je minulostí. Po kratičké letní přestávce, začne nová sezóna v červenci porcí přípravných zápasů. Soupeři budou nejen mužstva která jsme potkávali v soutěžních utkáních v uplynulém roce (Č. Budějovice, Znojmo), ale i týmy, které nás čekají v období nadcházejícím.

V samotném dalším soutěžním ročníku MSFL, nás kromě již známých soupeřů čeká několik nových lokalit, které prostějovský fotbalový fanoušek zatím neměl možnost poznat. Po dlouhých desítkách let se ve stejné soutěži setkává SK s mužstvem z Hodonína. A další nováčci nejvyšší moravskoslezské ligy jsou mužstva ČSK Uherský Brod a Valašské Meziříčí. Prozatím otazník visí nad klubem, který nás v cestě z FNL doprovodil. Vzhledem k nezájmu o postup Uničova, Kroměříže, Hlučína a ostatních je pravděpodobná i varianta "dodatečné" záchrany F-M ve FNL. Uvidíme. Co je jasné, že tentokrát se již nebudeme setkávat s mizernými návštěvami ligových rezerv, které MSFL opouští (až na jednu výjimku, kdy není jasné zda si B-tým uchová olomoucká Sigma).

Jarní tápání...

Tak jako smutně začal rok 2017 pro prostějovské eSKá, se bohužel odvíjí prozatím i celé působení A mužstva ve Fotbalové Národní Lize. Po nadějném bodovém zisku v jarní premiéře s mužstvem Sokolova, následovaly již jen prohry. Někdy dosti výrazné, jindy smolné. Dobrým výkonem, který by měl být příslibem do budoucna byly rozhodně výkony s mužstvy Baníku Ostrava (0:2, první gól hostů z penalty až v 60. minutě) a Opavy (obrat na 2:1, ale následné smolné branky, z nichž jedna byla opět ze značky pokutového kopu).

Výsledková mizérie se podepisuje i na nižších návštěvách a atmosféře doprovázející naše utkání a musíme si přiznat že po loňském jarním zlepšení, je tentokrát citelně slabší i naše podpora. I přesto je průměrná divácká návštěvnost domácích utkání solidní a Prostějovu patří podstatně lepší pozice, než ve výsledkové tabulce.

Průměrné návštěvy za odehraných 24. kol (samozřejmě lze očekávat že průměr se ještě ve zbývajících utkáních mírně promění):
Baník Ostrava 5345
SFC Opava 2845
Sigma Olomouc 2156
Frýdek - Místek 1534
Vikt. Žižkov 1155
Č. Budějovice 1114
SK Prostějov 1055
Znojmo 957
Ústí nad Labem 889
Sokolov 841
Pardubice 821
Varnsdorf 805
Vítkovice 668
Táborsko 665
Třinec 630
Vlašim 617


RIP Petr Langr

Věnováno památce předsedy 1. SK Prostějov, pod jehož vedením oslavil náš klub návrat do profesionální soutěže po dlouhých 13ti letech.

Rok 2016

Kalendářní rok 2016 má před sebou již jen několik málo dnů a samotné fotbalové dění okolo SK Prostějov je již pro letošek minulostí. Zlomový a událostmi zaplněný rok, přinesl nejen obrovskou radost, v podobě vítězství v MSFL a tedy i dlouho očekávaného návratu mužstva SKP do druholigové soutěže, ale i těžkopádný podzim v soutěži samotné.

Osmibodová ztráta na nesestupovou pozici, samozřejmě znamená do jarních odvet víc než dost starostí... ale právě v tento moment je třeba znovu připomenout poslední druholigovou sezónu 2002/2003, kdy po podzimu mužstvu SKP patřila také nelichotivá poslední pozice a ztráta na tehdy "nesestupový" Chomutov činila celých deset bodů! Jarní jízda pak vynesla Prostějovu záchranu a to dokonce s luxusním náskokem šesti bodů na sestupové příčky! Nezbývá než si přát, aby se historie opakovala.


Podzimní (důležité) loučení

Uběhlo několik týdnů, ve kterých mužstvo SK Prostějov vybojovalo první vítězství. První tříbodový druholigový zisk si náš klub připsal do tabulky po vítěství 3:0 nad týmem Pardubic (pro zajímavost stejný výsledek mělo i poslední předcházející druholigové vítězství fotbalistů SKP z června 2003, kdy byl soupeřem Chomutov). Jinak jsme však již nebodovali, byť jsme k remízovému bodu měli blízko v utkání s mužstvem Táborska. Proč a jakým způsobem se stěhovalo vítězství do jižních Čech, je všeobecně známé.

Nadcházející víkend pak přinese podzimní domácí loučení a jde o zápas doslova a do písmene šestibodový. Musíme vyhrát!
SK Prostějov - FK Fotbal Třinec
sobota 12. 11. 2016, 14:00

8. kolo FNL, SK Prostějov - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:3

První z podzimních domácích utkání proti mužstvům z dolních pater tabulky. Soupeř od bájné hory Blaník přečkal tradiční úvodní tlak prostějovských hráčů a nakonec si z Prostějova odvezl výhru 0:3. Návštěva tentokrát klesla pod sedm stovek a činila přesně 680 diváků. U sektoru hostů tři lidé, kteří se nijak neprojevovali a naše fandění také slabší než jindy.

Pro SK Prostějov nyní po dalších prohrách (které ale doprovázely zlepšené výkony) ve slezských městěch, ligové v Opavě a pohárové v Karviné, přichází hned dvojice matchů domácích, které značně napoví o dalších bojích. Soupeři budou týmy z tabulkového sousedství: Poněkud lépe postavené mužstvo FK Ústí nad Labem a o týden později tým Pardubic. U obou mužstev lze také očekávat účast hostujících příznivců. Tudíž Olé SK Prostějov! SKalní!

SK Prostějov
-
FK Ústí nad Labem
sobota 8. 10., 16hod.

6. kolo FNL, SK Prostějov - 1.SC Znojmo 0:2

Třetí domácí ligové utkání v Prostějově, bylo měřením sil moravských klubů. Kdo sledoval v týdnu předcházející televizní utkání hostů, tušil že herecký soubor Znojma předvede vypečené kousky i na Hané... A tak se také stalo. Po proměnění přísně odpískané penalty, přidali hosté v druhé polovině ještě jednu branku a všechny body se tak stěhovaly na jih Moravy. Počet diváků: 740. Avizovaný příjezd znojemských "Okurkářů" se nekonal a mimo sektor bylo k zahlédnutí jen několik jedinců v dresu Znojma, kteří ale podle jejich slov nefandí klubu jako takovému, ale jezdí "jen kvůli jednomu kamarádovi hrajícímu v týmu". Inu i takovou podobu může mít fandovství.

Nadcházející sobota přinese pro SK nesmírně důležitý zápas, proti středočeskému mužstvu.
SKP - Vlašim, sobota 24. 9., výkop již 16:30.

4. kolo FNL, SK Prostějov - FK Varnsdorf 0:1

Druhé domácí ligové utkání postavilo prostějovskému SK do cesty mužstvo až z dalekého Šluknovského výběžku. Oproti premiérovému derby s mužstvem Olomouce, se návštěva zmenšila na 820 osob, ale stále je na solidní druholigové úrovni. Pro představu na Českobudějovické SK, trůnící na prvním místě tabulky 1100, nebo v Pardubicích 600 diváků. S podporou hlediště se odehrával typický remízový zápas, kdy naši fotbalisté nakonec ztratili všechny body, po smolném vlastenci. Visela fangle, fandilo se po celý zápas a hráčům jsme i přes prohru poděkovali. Z Varnsdorfu v sektoru podle předpokladů nikdo.

Po prohře ve Vítkovicích, ztrátě 3 a zisku jednoho bodu ve Frýdku - Místku, přivítá SK Prostějov mužstvo Znojma. Pro Znojemské jde o nejbližší ligové utkání a lze tak očekávat i příjezd příznivců z města okurek.


2. kolo FNL, SK Prostějov - SK Sigma Olomouc 1:1

Po odložené premiéře SKP, kdy se mělo naše mužstvo představit v Ostravě, proti Vítkovicím, čekala na Prostějov premiéra v podobě regionálního souboje o nejlepší mužstvo Hané, i celého kraje. Již před zápasem bylo jasné že po 13ti letech, budou druholigové tribuny více než silně zaplněné. A také byly. Celková návštěva činila 3340 platících diváků a spolu s mládeží do 15 let, tak praskal Stadiónek Za Místním nádražím ve švech. Bohužel se opět ukázalo, jakým problémem je přístup "úspěchových jednozápasových diváků", kteří neumožnili seskupení fandících fanoušků a obsadili střídavě i místa vyhrazená sektoru. Naštěstí tyto diváky uvidíme snad již jen na utkání s Baníkem Ostrava. Dominanci v supportu tak obstarala dvoustovka fanoušků Sigmy a na trávníku se body zaslouženě podělily.

Druholigoví, druholigoví!!!

Již nějaký ten týden uplynul od okamžiku, kdy naši fotbalisté SKP vybojovovali vítězství v Moravskoslezské fotbalové lize a s ním spojený i postup do druhé nejvyšší fotbalové soutěže ČR - Fotbalové Národní Ligy. Prostějovské SK si připsalo nejen prvenství tabulkové, ale i nejvyšší návštěvnost uplynulého ročníku. Průměrná návštěva diváku na domácích utkáních činila 537 diváků. Dvě návštěvy pak překonaly hranici tisíce diváků - utkání s Vítkovicemi 1060 a match s rezervou Zlína 1010. Poslední utkání s mužstvem Hlučína, bylo zároveň také tečkou za "prostějovskou kariérou" Lukáše Zelenky, kterému Prostějovské SK přirostlo k srdci a strávil zde hned několik sezón. Zelímu prostějovské obecenstvo poděkuje ještě 13. srpna, rozlučkou před utkáním druhého kola FNL.

Ostrý jarní start

Po nekonečné zimní přestávce se rozeběhly boje o mistrovské body také v nejvyšší moravskoslezské lize. Po poctivě vybojovaných bodech v Kunovicích, se k prvnímu domácímu ligovému utkání letošního roku dostavila otrokovická Viktoria. Vítězství 5:0 a hattricku Karla Kroupy přihlížela nejen nová vlajka "SKalní Prostějov", ale také největší návštěva celého kola 540 diváků.

Tomáš Bureš

V klubu kde s velkým fotbalem začínal také zakončil svou profesionální hráčskou kariéru. SKalní a ostatní příznivci klubu děkují. Díky Bury!První polovina sezóny a první místo ...Díky předehrávce druzí

Fotbalový podzim 2015 v podání fotbalistů SK Prostějov je za námi. Po 15ti odehraných kolech se tým SK umístil na 1. místě v tabulce, tuto radost však drobně zkalil bodový výpadek v Hulíně v předehrávce 16. kola, kde v domácí atmosféře prostějovští playeři podlehli domácímu Spartaku 2:0. Po očekávaném vítězství Vítkovic nad mužstvem MSK Břeclav, se tak fotbalisté prostějovského SK dělí o vedoucí pozici právě s mužstvem z Moravské Ostravy.

První část podzimu

Podzimní část sezóny je v plném proudu a borci SK Prostějov okupují špičku tabulky. Prozatím největší návštěvu sezóny přilákalo měření sil s prvoligovým Zlínem, kterému ve třetím kole národního poháru přihlíželo 945 diváků. Toto kolo bylo pro hráče eSKá po výsledku 1:4 konečnou.O dobrém postavení v tabulce svědčí i oproti loňskému ročníku zvyšené návštěvy domácích ligových utkání - v průměru druhé nejvyšší v soutěži, kdy víc diváků na svém hřišti láká jen nováček z Velkého Meziříčí, hrající svou první třetiligovou sezónu v celé historii klubu. Nejvíce diváků pak konkrétně přihlíželo v šestém kole vítězství nad mužstvem Břeclavi a to 510 diváků.

Sezóna 2014/2015 zakončena

Sezóna 2014/2015 je u konce. Našim fotbalistům se podařilo vybojovat "bronzovou pozici", což je možná vzhledem k postupovým ambicím zklamání, ale rozhodně nejde o neúspěch. Vždyť na Moravě patří SK Prostějov mezi 13 nejlepších klubů! Takže borcům patří poděkování.

Podzimní část sezóny jsme zahájili ještě v horkém létě, kdy na pohárové utkání s Vyškovem (hrané na ex-ligovém stadionu Drnovic) vycestovala čtveřice fanoušků SK. O čtrnáct dní později jsme se do Vyškova vypravili opět a v rámci druhého ligového kola, se nás za vlajkou "Prostějováci" sešlo šest. Páteční pro pracující nepříznivý termín zapříčinil, že do Hulína se v boji o v té době první místo vypravila jen jedna fanynka a fanoušek prostějovského SK. V pěti jsme sledovali jasnou výhru našich borců na půdě SK Líšeň a podzim jsme zakončili v dušičkovém počasí, na výjezdu nejvzdálenějším - čtyři nejSKalnější v Břeclavi. Na jaře jsme potom vycestovali jen pro změnu na půdu nejbližšího soupeře - Holice (osm kusů).Ačkoliv sami nemůžeme být s těmito čísly spokojení, je potřeba si uvědomit i fanouškovské reálie třetí nejvyšší soutěže u nás, kdy naopak naše počty vychází silně nadprůměrně. Jen pro představu: v Prostějově se za celý soutěžní ročník objevilo jen několik fanoušků brněnské Líšně, Hulína a v závěrečném kole trojice břeclavských příznivců.

Tak opět v červenci SKalní!

Pohár

V národním poháru se Prostějovskému SK postavilo do cesty mužstvo Slovácka z Uherského Hradiště. Zápas s prvoligovým týmem přilákal do areálu Za místním nádražím solidní návštěvu více než 1300 diváků. Prostějovský sektor tvořila necelá dvacítka SKalních, za vlajkou "Fans of Prostějov". Hosté dorazili v počtu 20 - 30 osob, s jednou malou vlajkou, kterou o poločase uklízí. Především ve druhém poločase se fandilo na obou stranách. Dvojici ze Slovácka je po utkání vysvětleno, že se symboly hostujícího klubu v Prostějově nelze mašírovat všude a jsou vykvartýrováni z následného hokeje, kam kdo ví proč zavítali. I přes první vstřelenou branku končí utkání porážkou a pro SK tak letošní cesta národním pohárem končí.

Sezóna 2014-2015 rozlosována

V úterý 24. 6. byly rozlosovány fotbalové soutěže na Moravě a tedy i MSFL. V prvním kole se v Prostějově představí mužstvo Hlučína a v druhém kole naopak SK Prostějov zavítá na hřiště nováčka soutěže - MFK Vyškov. První kolo je na pořadu 9. srpna. V národním poháru se taktéž setkáme s Vyškovem a v případě vítězství na jeho půdě by do Prostějova zavítal tým Slovácka z Uherského Hradiště.

Fotbalový restart?!

Nová fotbalová sezóna 2014-2015 ještě nebyla ani vylosována (los proběhne v úterý 24. 6.), ale již teď je známo, že by v týmu SK mělo dojít k několika změnám. Ze zákulisí mizí firma, která byla popisována, jako "spása" pro prostějovský fotbal, a s nižším rozpočtem zmizí i "pražští" exligisti a tým se tak vrátí k většinové skladbě prostějováků a klubových odchovanců. Konečně...

Končí rok 2013, jeden z nejhorších...

Končící rok vede k zamyšlení a bilancování, letošní hodnocení je pro tradicionalistické příznivce SKP velice smutné. Nově dosazené vedení splnilo co se od něj očekávalo a v létě rozpustilo team, který před několika lety obnovil fungování SK Prostějov v seniorských soutěžích. Pod hlavičkou "1.SK Prostějov", tak v mužských soutěžích působí již jen původní 1. FK. Aby bylo zostuzení jména SK ještě výraznější, začala se na utkáních MSFL objevovat placená skupinka podivných postaviček, za všeříkající vlajkou "Alkopunks"... Naštěstí je již toto minulost.

Konec špatného roku jen dokreslily události posledních týdnů, kdy zemřel jednak jeden z posledních ligových hráčů SK Prostějov - Alois Procházka (narozen 1919, za I.ligový SKP hrající v letech 1942 - 1946) a poté Vlastimil Zeman (odchovanec SKP, dorostenecký mistr republiky s SKP a pozdější hráč prvního mužstva bojujícího v 50.letech o návrat do ligy).

Čest jejich památce.

Co přinese rok 2014, pro v podstatě z kořenů vyvrácený a rozklížený klub ukáží příští měsíce.

Klub neklub...

Pomalu se rozehrávající sezóna 2013-2014 přináší smutný pohled. Mužstvo SK Prostějov, i přes své vítězství v Okresním přeboru Prostějovska již ve výsledkovém servisu nenajdeme ani v krajských ani jiných soutěžích. Sobeckým a diktátorským způsobem současného vedení dnešního "tzv. 1. SK Prostějov" bylo rozpuštěno...

Celkový vývoj situace okolo prostějovského SK však dával již delší dobu tušit, že tomu tak bude. Jak jsme upozorňovali již dříve zájem/nezájem (spíše to druhé) nového vedení o mužstvo mužů znovuobnovené v roce 2010 byl takový jaký byl. Můžeme např. vzpomenout neochotu vedení klubu vůbec tomuto mužstvu domluvit přátelský zápas. Materiální vybavení, které ač klubové, bylo určené pouze vyvoleným. Nebo lhostejnost, se kterou se přistupovalo k faktu že tým musel svá domácí utkání po dlouhé dva roky hrát mimo Prostějov - ačkoliv jak se dnes ukazuje kapacitně nebyl problém další mužstvo v Areálu SCM Za Místním nechat hrát...

V zimní pauze sezóny 2012-2013 jsme již všichni věděli jaký bude osud mužstva SKP v Okresním přeboru, ale možná jsme nečekali, že vedení klubu bude natolik arogantní a rozpustí tým, který vybojuje i ve své třetí sezoně postup do kraje. Obkecávat a mlžit se snažil v regionálním tisku i sportovní manažer 1. SK. Ale přišel červen 2013 a zánik mužstva, které si mělo pokud by chtělo dále fungovat dokonce samo poskládat finanční rozpočet pro sezónu (zřejmě bylo nutné vyplatit Zelenkovi a spol. prémie a chudý klub proto musel šetřit...). Nabízí se tak otázka, zda klub byl vůbec ještě klubem. Bývalý SK Prostějov (i pod názvem TJ Železárny Prostějov), byl vždy jednotným klubem, vedli jej lidé, kteří jej chápali jako celek, naneštěstí dnes se slovy jednoho z funkcionářů současného 1. SK "časy mění a je nutné se tomu přizpůsobit". Jemu se to podařilo dokonale a sám by se dnes ve svých slovech z před několika let poznával jen těžce.

Každopádně po mnoha a mnoha letech, kdy mnozí z nás nevynechali jedinný domácí zápas a mnoho času a financí obětovali cestování na půdu soupeře a to nejen ve II. fotbalové lize, ale i MSFL, Divizi, Krajském přeboru, dorosteneckých a Okresních soutěžích + plus mnoho další práce kdy jsme pomáhali SKP v boji o přežití, máme alespoň konečně volné soboty a neděle. Srdcem zůstáváme s SK, ale jaksi není kde tomu pravému SK fandit... tak třeba zase někdy na dorostencích na viděnou.

Sportovní Klub Prostějov * 1904 ? ? 2013Konec mužstva SK Prostějov

Nejčernější vize, o kterých jsme mluvili již déle než půlroku a které se snažilo současné loutkové vedení 1. SK Prostějov neustále obkecávat, maskovat a všelijak skrývat se naplnily. Mužstvo SK Prostějov, které po svém znovuobnovení v létě 2010 úspěšně reprezentovalo více než staletý klub a naše město končí...

Současné ne-klubové vedení se rozhodlo že nepřihlásí tým, který se prokousával okresním fotbalem úspěšně po tři sezóny (metodou co sezóna to postup) do I. B třídy! Místo díky a odměny v podobě krajské soutěže tak nadšenci našeho klubu dostávají za své klubové srdce bonus v podobě zrušení. Vedení klubu totiž mimo jiné odmítlo přispět finančně na provoz vlastního týmu! Je pravda to, na co již delší dobu upozorňujeme, že totiž klub jako takový již delší dobu neexistuje a kromě preferovaných týmů v rámci klubu se na zbytek hledí jen málo, nebo vůbec? Minimálně poslední vývoj situace dává za pravdu...

Nezbývá se než těšit na vytáčky, vykrucování a balamucení, které opět někdo prostějovské fotbalové veřejnosti předvede, když bude muset výše uvedenou skutečnost "obkecat". Ale že to někteří převlékači kabátů svedou se bát nemusíme...

...po Drahošovi ještě jednou Díky!

První místo v tabulce potvrzené výhrou 0:2 ve Hvozdu. Nezbývá než poděkovat všem hráčům a dalším osobám, kteří i ve třetí sezóně od znovuobnovení dotáhli SK Prostějov k postupovému hattricku! A závěrem, poděkování zvlášť patří i končícímu Davidu Mezuliánkovi.

Snad v sezóně 2013-2014 na krajské I. B třídě...

Poslední zápasy a Díky Drahošovi!

Poslední dva zápasy sezóny 2012-2013 přinesly rozdílné výsledky. V prvním na domácí půdě prohrálo mužstvo SKP, zdeptané informací vedení klubu o rozpuštění mužstva, Sokolu Vrahovice 2:3, aby v pátek 21. června uzavřelo sezónu výhrou 0:2 na hřišti FC Hvozd.

Na posledním domácím matchi této sezóny se s aktivní kariérou rozloučil srdcař z největších, dlouholetý hráč a opora SK Prostějov Drahoš Zelina, kterému tímto ještě jednou patří velké Díky!

V současné době se také mění každým dnem situace ohledně dalšího působení našeho mužstva v další sezóně. Podle všech zpráv vedení odvolalo, nebo mělo odvolat kouče Davida Mezuliánka, snad za jeho snahu (a dalších) o udržení týmu v činnosti. Každopádně vedení klubu už svou "neúčastí" na rozlučce s Drahošem vyslalo opět jasný signál o svém "klubismu".

Blíží se konec nejen sezóny

To co jsme předpokládali a o čem jsme psali již během zimní přestávky se stalo skutečností. Vedení klubu, které se ke kormidlu našeho oddílu dostalo všemi možnými způsoby rozhodlo ukončit činnost mužstva, které vzniklo v roce 2010 a obnovilo činnost můžského týmu našeho SK Prostějov! Pro hráče, kteří během tří odehraných sezón, ve kterých reprezentovali nejstarší klub našeho města tak čekají poslední dva zápasy: nedělní prostějovská derniéra s mužstvem Sokola Vrahovice a o týden později pak poslední match SK Prostějov vůbec na půdě Hvozdu, proti tamnímu FC.

Co dodat...

I podruhé za tři body

I druhé jarní mistrovské utkání přineslo pro tým SK Prostějov plný bodový zisk. V Držovicích se za nepříjemného větru (a za malé návštěvy - většinu lidí v areálu zaujala spíše soutěž místní mládeže ve vaření kotlíkové polévky) ujali vedení domácí. Jejich následná neproměněná penalta (jak se ukázalo později nebyla jedinná), ale znamenala budíček pro SKP, které brzy začalo ovládat hru. A protože jak už bylo řečeno nevstřelili hráči Držovic gól ani z další penalty, kterou zneškodnil skvěle chytající Hubál a naši plejeři ještě přidali, odvezla se do Prostějova výhra 1:4 i další plný bodový zisk.

První match, první body

V nedělním slunečném odpoledni konečně došlo i na první mistrovský zápas SK Prostějov v letošním kalendářním roce. Soupeřem byla rezerva Sokola Čechovice i s několika posilami z A mužstva. Přesto se z vítězství 1:0 a zisku tří bodů radoval SKP. Střelcem jedinné branky byl z penalty Fabiánek. Na utkání si našla cestu velice solidní návštěva, odhadem nějakých 120 diváků. V tomto směru se nabízí zajímavé srovnání s návštěvou na sobotním utkání MSFL na vedlejším hřišti, na kterém se podle fotografií z utkání nesešla o mnoho vyšší návštěva, ačkoliv v médiích bylo avizováno celých 490 diváků...

Dalším utkáním pro SK Prostějov, bude sobotní měření sil s týmem Držovic. Výkop na držovickém hřišti v 16hod.

Začátek jara - první zápas

Vypadá to že zima je konečně na ústupu a na SK Prostějov tak čeká konečně jarní mistrovská premiéra o body v Okresním přeboru Prostějovska! V neděli, 14. dubna od 16hod bude našemu mužstvu soupeřem rezervní tým Sokola Čechovice. Utkání se nakonec odehraje na UT v areálu Za místním!

Zk... zima - opět odloženo

Stejně jako před týdnem přišla včera ze zasedání STK OFS Prostějovska neradostná zpráva o dalším odkladu pro Okresní soutěže. Zápas 20. kola SK Prostějov, proti rezervnímu týmu FC Kralice na Hané se tak uskuteční v náhradním termínu, který ale ještě není znám.

Nově by tak měla mistrovská část začít pro SKP domácím zápasem 14. dubna, proti dalšímu rezervnímu mužstvu - tentokrát Sokolu Čechovice.

Jarní premiéra odložena

Na středečním zasedání sportovně technické komise při OFS Prostějovska padlo vcelku očekávané rozhodnutí o odložení kompletního 17. kola Okresního přeboru Prostějovska, ve kterém se náš SK Prostějov měl představit na půdě Hvozdu. Za náhradní termín byl zvolen víkend 22. a 23. června a ze zápasu který měl být letošní mistrovskou premiérou se tak stane match, kterým SKP uzavře sezónu 2012-2013.

Fotbalové jaro by tedy mělo odstartovat domácím utkáním s rezervou FC Kralice na Hané, v neděli 7. dubna.

Zimní příprava SK Prostějov a začátek jarní části 2012 - 2013

Zimní přestávka a s ní i příprava pro jarní část sezóny 2012 - 2013 je za námi. Hráči SK Prostějov odehráli v jejím rámci několik přípravných utkání. Po nevydařené premiéře se Sigmou Lutín a následně vlivem sněhové kalamity zrušeném utkání se Sokolem Plumlov, došlo na měření sil s Vícovem (výhra SKP 3:2), s Kostelcem na Hané (2:2) a přípravu uzavřelo z Lipové přeložené utkání s tamním SK (hrané nakonec v Prostějově), které skončilo vítězstvím SK Prostějov 3:2, díky hattricku Ondry Dostála.

Již příští týden by měla odstartovat i mistrovská utkání a hned v prvním matchi půjde o souboj mužstev ze samotné špičky tabulky, kdy se první SK Prostějov střetne s druhým FC Hvozd na jeho půdě. Podrobnosti během týdne...

Co je nového v SKP?

Před nedávnem projela fotbalovou veřejností zpráva o problémech mužstva SK Prostějov hrajícího v této sezóně Okresní přebor. Nyní se zdá, že jsme byli pravdě zase (pokolikáté už) blíže, než regionální bulvární média, která se snažila situaci líčit v bezmála nejrůžovějších barvách.

Nezájem současného vedení 1. SK o mužstvo, které obnovilo tradici mužského týmu SKP v roce 2010 je již více než zřejmý a neskrývaný - vypadá to, že hráči kteří dokázali v těžkých podmínkách vybojovat hned dva postupy za sebou již do další sezóny nevyběhnou. Mužstvo SK Prostějov, má před sebou pravděpodobně poslední půlrok, který SK Prostějov začal páteční porážkou 1:5 s týmem Sigmy Lutín. Jenom dokreslující obrázek dnešní situace, kdy prostějovské mužstvo muselo nastoupit v brance s propůjčeným lutínským golmanem3:2

Již teď je však jasné, že i v tomto zbývajícím čase se v modrobílém dresu neobjeví plno srdcařů, kteří v týmu působili od jeho počátku. A vzhledem ke skutečnostem, že od vedení 1. FK Vítkov..., pardon 1. SK nelze počítat se změnou strategie k lepšímu, bude asi rok 2013 pro prostějovský SK opravdovou něšťastnou 13.

Příprava SK Prostějov

Kdy, kde a s kým se utká mužstvo SK Prostějov v přípravě před jarní částí sezóny 2012/2013 se dozvíte v následujícím odstavci:

23. února SK Prostějov - Plumlov, 14hod UT Prostějov
1. března SK Prostějov - Sigma Lutín, 18:30 UT Prostějov
9. - 10. března O soupeři se jedná
17. března SK Prostějov - FC Kostelec na Hané, 16hod UT Prostějov
24. března SK Lipová - SK Prostějov, čas bude upřesněn později

Jste z toho moudří...?

Před několika dny proběhla prostějovským regionálním tiskem lavina všemožných vysvětlování ve snaze ukonejšit fotbalovou veřejnost, která se právem ptala na osud mužstva SK Prostějov, hájícího letos barvy města a klubu v nejvyšší okresní soutěži.

Slova se tak konkrétně pro Prostějovský Večerník ujal sportovní manažer 1. SK Prostějov František Jura. Není nad doslovnou citaci...: "Co se oddílu TJ Sokol Určice a našeho údajného sloučení s ním týká, jde o uměle vyvolanou kauzu. Už jsem měl spoustu telefonátů s dotazy, jestli dojde k fúzi nebo se Určice stanou naší farmou, což je nesmysl a rád bych tyhle nepravdivé fámy vyvrátil." Druhým dechem ale Jura dodává: "Pravda je taková, že jsme s určickým vedením měli dvě informativní schůzky na téma, zda chtějí postoupit do divize a jestli by v takovém případě uvítali, kdybychom jim na hostování uvolnili jednoho, dva či tři naše mladé odchovance. Toť vše."

Těžko říct co tím mělo být řečeno, v první větě se čtenář dozvídá že jde o "fámu" a v další se již píše o samotném faktu, že podobná jednání a informační schůzky na toto téma proběhly.

V podobném znění pokračuje článek i dále: "Mohu říct, že jsme se ve sportovním vedení klubu shodli, že tak, jak funguje momentálně naše ?B? mužstvo, není pro nás takovým přínosem, jaký si představujeme..." pokračuje Jura a vzápětí dodává: "mělo by fungovat spíš coby družstvo mládežníků, kteří nebudou plně vytíženi v dorosteneckých mančaftech U19 a U17. Tihle kluci by hráli soutěž odpovídající jejich možnostem ? na principu juniorky - a tím by se mohl urychlit jejich přechod mezi dospělé. Současný stav, kdy v našem B-týmu působí někteří hráči, kteří mají výkonnost na to, aby se prosadili jinde na okrese i ve vyšších soutěžích, než je okresní přebor, není koncepční. Samozřejmě by v tomto mužstvu měli působit nadále tři čtyři zkušenější hráči, kteří budou mladé usměrňovat a také zde musí být prostor pro hráče z ?A? mužstva, kteří se budou vracet například po zranění nebo nebudou také tak herně vytížení jako v případech hráčů z dorostenecké kategorie. Tudíž nejde o to rezervu zrušit, ale najít její odpovídající smysl."

Že už ani Vy nevíte, co je článkem vlastně řečeno a že nikdo doposud ani náznakem nenaznačil, zda hodlá současné vedení rozpustit po sezóně 2012/2013 team, dnes hrající v Okresním přeboru? Ano máte pravdu. A příliš k pochopení situace nepřispějí ani poslední slova sportovního ředitele 1. SK: "Všechno ještě budeme řešit a bavit se o tom, verdikt teprve přijde. Není to tak, že k těmto změnám dojde okamžitě. Je nutné doplnit kvalitně nejdříve dorostenecké výběry a následně může dojít k těmto avizovaným změnám. Všechno má svůj čas a vývoj. Naše snaha musí být koncepční a ne nahodilá. Každopádně klukům, jež pro 1.SK Prostějov vybojovali postup ze IV. třídy až do okresního přeboru a ten vedou, patří velké poděkování i uznání. Rozhodně je nemíníme jen tak hodit přes palubu, ovšem každý by měl vnímat změny, které s sebou přináší postupující doba. A měnící se situaci je nutné se přizpůsobit."

Ano, nikoho přes palubu dnešní vedení nehází, zkrátka jen srdcaři v SK budou muset začít "vnímat změny, které s sebou přináší postupující doba". Někteří lidé se zvládli adaptovat přímo skvěle a zbytek...?!

Co čeká SK Prostějov v novém roce?

Podle posledních novinek začíná dostávat budoucnost mužstva SK Prostějov, které se od svého znovuobnovení v roce 2010 sezónu za sezónou prokousává do vyšších pater soutěží, povážlivé trhliny.

Dnešní vedení klubu (těžko říct koho si pod tímto představit, neboť ani hráči mužstva hrajícího MSFL nemají podle rozhovorů pro tisk zcela jasno kdo je v současnosti například předsedou klubu) se totiž začalo zabývat případnou otázkou zrušení mužstva SK Prostějov, které v letošní sezóně vede Okresní přebor! Náhradou za něj by snad (podle zákulisních informací) mělo být převedené mužstvo Určic. Uvidíme tedy, jestli fotbalová komerce v našem městě zcela zničí tradici hned dvou klubů našeho regionu SK Prostějova a Sokola Určice.

Léto a podzim v podání SK Prostějov

Po druhém postupu v řadě, se naše mužstvo SK Prostějov stalo pro sezónu 2012/2013 účastníkem rozšířeného přeboru Okresu Prostějov. Nevedlo si vůbec zle, po podzimu (i s jednou jarní předehrávkou) vede tým SKP tabulku s náskokem čtyř bodů. S přihlédnutím k problémům se kterými se musí hráči vyrovnat (tendenční rozhodčí pod dozorem předsedy OFS Trundy, úzký kádr - kdy řadu utkání muselo mužstvo odehrát o 11lidech základní sestavy, nebo jen minimem náhradníků) jde rozhodně o úspěch.

Zklamáním naopak musí být naše účast na zápasech a podpora, která se srdcařům v barvách klubu v posledním půlroce spíše (ne)dostává. Na jednu stranu na žádném utkání nechyběli alespoň jednotlivci z řad nejvěrnějších fanoušků, na druhou naše nejlepší podzimní počty (v Kralicích 15osob, na domácí Hvozd taktéž 15) vypovídají o mnohém. O jakž takž supportu se z naší strany dá hovořit jen v případě právě Hvozdu, Kralic a snad druhého poločasu utkání proti rezervě Hané. I tohle málo však v Prostějově bohatě stačí ke konstatování že v našem městě se na fotbale fandí pouze na utkáních SK Prostějov v Okresním přeboru...

Uvidíme tedy co přinese zimní příprava a především jarní část.

Vzhůru do odvet

Protože závěrečná podzimní kola s Vrahovicemi a Brodkem u PV si naše mužstvo předehrálo již v letním horku, čeká na SK Prostějov první z předehrávaných odvet (jde také o poslední mistrovský match hraný na domácí půdě v kalendářním roce 2012). V nedělním odpoledni - 11. listopadu, výkop 13:30, se v Prostějově představí Sokol Přemyslovice, který jsme v létě na jeho hřišti porazili 1:2. A pozor: utkání se odehraje na umělé trávě Za Místním nádražím.

V neděli nás čeká derby!!!

První letošní derby s béčkem nenáviděné Hané je na programu již nastávající víkend. Utkání se hraje na umělce SCM, za Místním nádražím. Výkop je plánován v neděli 28. října na 14:30. A že žádný SKalní na tomto derby nesmí chybět, to je více než zřejmé. Prostějovský fotbal je SK. Náš SK!

Víkendový fotbálek...

V dalším (už 11. kole) Okresního přeboru čeká na SKP soupeř z "Metlí". Výkop je naplánován na třetí hodinu a jako už tradičně se domácí utkání hraje v neděli na hřišti Za Hloučelou.
Mužstvo SK Prostějov se stále drží na prvním místě s náskokem 6bodů a to i přes těsnou výhru nad Zdětínem (kvůli vytrvalému děšti hráno na umělce) a bodovou ztrátu po remíze ve Výšovicích.

SK Prostějov - Sokol Zdětín

Minulý týden přinesl dvě mimořádné události. Jednak naše mužstvo SK Prostějov nalezlo v desátém kole prvního přemožitele a navíc se tak stalo na střetnutí, ve kterém jsme si jako SKalní vybrali vůbec první absolutní absenci na venkovním (i domácím) utkání SKP. Premiérové body tak získala rezerva Sokola Určice, slavícího osmdesátiny.

V dalším utkání přicestuje v neděli 7. října do Prostějova Sokol Zdětín, výkop je v 15:30.

Další soupeř z předměstí

Po mužstvu Čechovic a těsném vítězství 1:2 čeká SK Prostějov další soupeř z předměstí našeho města. Tým Držovic. Ten se v Prostějově představí v neděli 23. září, od 16hod na zadním hřišti Za Hloučelou.

Po pěti letech do Kralic

Další víkend přináší samozřejmě i další utkání pro SK Prostějov. Naše mužstvo, které jasně vévodí tabulce Okresního přeboru Prostějovska čeká tentokrát cesta do nepříliš vzdálených Kralic na Hané, kde jim bude soupeřem záložní mužstvo tamního FC.

Do Kralic se podíváme po více než 5 letech od památného výjezdu, kterým jsme se v červnu roku 2007 loučili s účinkováním mužstva SKP v Krajském přeboru. Utkání má tentokrát výkop v neděli 9. září od 16.hod, hřiště Kralice.

Podruhé v Prostějově na mistrák!Po střeleckých slavnostech v Otinovsi (vítězství SK 2:8), které napomohly potvrzení první příčky v tabulce Okresního přeboru čeká na mužstvo SK Prostějov tradiční účastník nejvyšší okresní soutěže - mužstvo Olšan u Prostějova.

Utkání má výkop na hřišti Za Hloučelou v Prostějově v neděli 2. září a pozor, tentokrát již od 16hod.

Prohlášení SKalních

Vzhledem k působení mužstva Prostějova, hrajícího pod hlavičkou SK Prostějov ve třetí nejvyšší soutěži jsme se rozhodli (fanoušci, ultras a další uvažující příznivci klubu) k následujícímu prohlášení ke všem potenciálním soupeřům a všem uvažujícím fanouškům, kteří se objeví na zápasech tohoto třetiligového mužstva.

Mužstvo "SK Prostějov" hrající MSFL je ve většinové míře tvořené hráči, nemajícími vztah k našemu městu. I v případě takzvaných "odchovanců" jde o hráče, kteří s návratem do Prostějova dlouze vyčkávali a nehodlali podpořit klub v době, kdy byl "pouhým" účastníkem okresních soutěží.
Mužstvo samotné je financováno pomocí firem, společností a hlavně osobností (TK Plus), které se v dřívější době silně angažovaly v podpoře dalších "komerčních sportů" a aktivit v rámci prostějovského regionu. A to i na úkor konkrétně fotbalového SK Prostějov!
Stejným systémem je vytvořené dnešní vedení fotbalového klubu, kdy jsou vysokými částkami placeni profesionální hráči i funkcionáři a na zbytek klubu se dostává jen minimum financí. Vedení klubu je přitom tvořeno dříve aktivní politickou skupinou spřátelených osob, kteří po dlouhou dobu tvořily nejaktivnější "protifotbalovou" složku prostějovské samosprávy, případně spřízněnými osobami.
V celém regionu Prostějovska se tímto vytváří obraz úspěšněho fotbalového klubu s hráči z celé ČR (Zelenka, Pavlík, Papoušek, Zbožínek, Bureš), kteří budou sloužit k odrazu do vyšších ligových soutěží.
Na tribunách je má podporovat stejná sorta návštěvníků, která dříve tvořila podstatnou diváckou část basketbalových a volejbalových pokusů TK Plus. To že diváci a atmosféra o kterou se starala nejskalnější část fanoušků SK Prostějov po dlouhé roky (v době neaktivity seniorského A mužstva dokonce i na zápasech dorosteneckého týmu! http://i32.tinypic.com/2i20bko.jpg) nemá na tomto mužstvu místo a není zde v duchu Moderního fotbalu vítána není překvapením a brzy se s touto zkušeností setkají další fanoušci potenciálních soupeřů.

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Na zápasech MSFL v podání mužstva hrajícího pod hlavičkou "SK Prostějov" proto nelze očekávat žádnou fanouškovskou aktivitu prostějovských fans ani jiné aktivity s tím spojené. Za jedinné seniorské fotbalové mužstvo je SKalní skupinou prostějovských fans i nadále považované mužstvo SK Prostějov, hrající v okresním přeboru Prostějovska.

SK je zpět!


V neděli 19. srpna, od půl páté se v Prostějově dočkáme návratu mužstva SK Prostějov, které muselo po dlouhé dvě sezóny kočovat po azylech v Mostkovicích a Kostelci na Hané. Za připomínku také stojí že poslední domácí "prostějovský" zápas před zánikem mužského týmu odehrálo SK v červnu 2007 a šlo o předposlední kolo krajského přeboru proti rezervě HFK Olomouc. Na domácí plochu se vrací zápasem o první místo! Ve vylepšeném a zrekonstruovaném areálu Za Hloučelí bude soupeřem mužstvo FC Hvozd.

V neděli 16:30, Za Hloučelí všichni SKalní za vlajkou!

SK opět v Prostějově!


I v novém ročníku 2012-2013 se mužstvo SK Prostějov pohybuje ( po třech úvodních kolech) na samotné špičce tabulky a bez ztráty bodu se drží (rozdílem skóre) na druhém místě Okresního přeboru. Dalším soupeřem nám bude v nejbližším kole tým Hvozdu a půjde o zápas víc než významný...
Nejenom, že půjde o duel druhého s prvním, ale především po dlouhých pěti letech a poprvé od znovuobnovení mužstva dospělých se SK Prostějov vrací na domácí prostějovskou půdu! Konkrétně na zadní hřiště stadionu ve Sportovní ulici v Prostějově! Bližší informace v nejbližších dnech.

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!Po roce opět do Brodku!


Po drtivé výhře v prvním (předehrávaném) kole na hřišti příměstských Vrahovic nás čeká soupeř, který se v tabulce po premiérovém zápase usídlil na druhém místě za našim SKP. V Brodku u Prostějova se tak odehraje přímý souboj o první místo!
Druhý zápas by měl znamenat také budíček pro všechny SKalní a další příznivce fotbalové tradice v našem městě, protože v prvním zápase jsme fanouškovsky jednoznačně zklamali...

Výkop v sympatickém fotbalovém areálu v Brodku u Prostějova (který si mnozí z nás pamatují již z loňského výjezdu) je v neděli 5. srpna 16:30hod.

První zápas tradičního mužstva našeho 108let starého klubu


Sezona 2012/2013 začíná už tento víkend a hned soupeřem z předměstí Prostějova, takže tentokrát by tomu měl odpovídat i náš počet. Pojďme jasně ukázat za kterým mužstvem stojíme a kdo hájí tradici našeho klubu na hřišti!

Sokol Vrahovice Vs. SK Prostějov

sobota 28. července 16:30 hřiště VrahoviceO víkendu do Vrahovic!Pomalu, ale jistě se blíží víkend a s ním první kolo Okresního přeboru, ve kterém nastupuje i SK Prostějov. Prvním soupeřem bude v 1. kole (15. předehrávané) mužstvo Sokola Vrahovice! Utkání se po dohodě obou mužstev odehraje na vrahovickém hřišti, další informace k zápasu v nejbližších dnech...

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

SK Prostějov v sezoně 2012/2013V následujícím ročníku bude mužstvo SK Prostějov, od jehož znovuobnovení uplynuly už celé dva roky, účastníkem nejvyšší soutěže řízené OFS Prostějovska - tedy Okresního přeboru. Čekají nás tak nejenom výjezdy do nám již známých lokalit, jako jsou např. Olšany, Smržice, nebo Výšovice. Ale i několik nových obcí... Tak tedy kam a kdy za zápasy SK Prostějov v Okresním přeboru?

Ačkoliv bychom se měli podle losu v prvním kole představit na půdě Přemyslovic 12. srpna, soutěž začne díky předehrávanému 14. a 15. kolu již o čtrnáct dní dříve! Plán podzimní jízdy je tedy následující.

Podzim 2012/2013
15. kolo (předehrávané) SK Prostějov - Vrahovice 29. 7.
14. kolo (předehrávané) Brodek u PV - SK Prostějov 5. 8.
1. kolo Přemyslovice - SK Prostějov 12. 8.
2. kolo SK Prostějov - Hvozd 19. 8.
3. kolo Otinoves - SK Prostějov 26. 8.
4. kolo SK Prostějov - Olšany 2. 9.
5. kolo Kralice b - SK Prostějov 9. 9.
6. kolo Čechovice b - SK Prostějov 16. 9.
7. kolo SK Prostějov - Držovice 23. 9.
8. kolo Určice b - SK Prostějov 30. 9.
9. kolo SK Prostějov - Zdětín 7. 10.
10. kolo Výšovice - SK Prostějov 14. 10.
11. kolo SK Prostějov - Otaslavice 21. 10.
12. kolo Haná b - SK Prostějov 28. 10.
13. kolo SK Prostějov - Smržice 4. 11.

Za domácí hřiště má naše SKP hlášeno travnaté hřiště Za Hloučelou! Vracíme se tedy takřka domů na Sportovní! Pro první domácí zápasy sezóny se ale očekává že se budeme muset spokojit s umělou trávou v areálu Za Místním nádražím... Bližší informace v nejbližší době.

S SK Prostějov v dobrém i zlém! Proti modernímu fotbalu!

Konec sezóny 2011/2012, ...přichází sezóna 2012/2013Výbornou rozlučkou s fotbálkem, grilováním, pivem a množstvým dalších zábav jsme před časem společně s hráči SK Prostějov uzavřeli uplynulý ročník 2011/2012. Všem kteří se podíleli na druhém postupu našeho mužstva v řadě (po dlouhých více než pětadvaceti letech) patří ještě jednou náš dík!

Již v těchto dnech ale naplno běží příprava na sezónu další (nedělní zrušené utkání v Lipové a o nadcházejícím víkendu tedy první příprava v Mostkovicích). A čekají nás také změny ve fungování internetových stránek mapujících dění okolo našeho klubu SK Prostějov na ledě, na trávníku, ale především na tribunách. K tomu přineseme los našeho SKP v Okresním přeboru. To vše v následujících dnech!

S SK Prostějov v dobrém i zlém! Proti modernímu fotbalu!

V sobotu 16. června 2012 od 16:30hod hraje SK Prostějov poslední utkání letošní sezóny ve ZdětíněPřeprava auty, informace u "známých firem". A kdyby někdo snad nesehnal odvoz: vlakové spojení je na zápas i po matchi naprosto ideální. Z Prostějova hlavní nádraží 15:02, místní nádraží 15:05 a příjezd do Zdětína 15:23. Zpáteční spoj potom odjíždí ze Zdětína 19:03 a 19:23 jste v Prostějově!

Poslední výjezd sezóny, letní počasí, postup. Co víc si přát, pojeďme poděkovat klukům za druhý postup v řadě!

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Smržické dopoledne

V netradičním a nepříliš fotbalovém čase půl jedenácté dopoledne se na výborném trávníku a v pěkném areálu ve Smržicích odehrál souboj dvou nejlepších mužstev III. OFS Prostějovska.

V utkání, do kterého šli naši hráči SKP jako již jistý postupující padaly karty, nějaká ta branka a v závěru mohli domácí získat i všechny body, pokud by byla jejich branka uznána. Heslem dne tedy byl rozhodně šlágr tohoto víkendu z hrdla božského Káji "Jen se hádej...".

I hlediště bylo zaplněné vcelku sympatickou návštěvou 200 diváků a náš 15 členný sektor s vlajkou "Fans of Prostějov" střídal v supportu slabší chvilky se silnějšími. V příštím kole nás čeká další "domácí" utkání, v této sezóně poslední, kdy bude hostit SK Prostějov v Kostelci rezervu Nezamyslic.

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Těsné vítězství a POSTUP!

Po nedělní výhře 1:0 nad mužstvem Němčic a při bodové ztrátě druhých Smržic se mužstvo SK Prostějov stává s předstihem postupujícím ze III. třídy OFS Prostějovska!

Všem hráčům, trenérům a dalším pracovníkům, kteří se postarali o to že i druhá sezóna po obnovení A mužstva SK Prostějov byla postupová děkujeme a gratulujeme!

Do Kostelce

Fotbalu v Prostějově se jak všichni víme v poslední době (prý) daří. A proto musí logicky A manchaft nejstaršího klubu ve městě dál kočovat po okrese, v Prostějově hrát nemůže... není místo.

Nově domácí zápasy budeme hrávat v Kostelci na Hané

Poprvé v neděli 13. května od 16:30, proti Hornímu Štěpánovu. Vlakové spojení do Kostelce: Prostějov hl. nádraží: 15:26, Prostějov místn. nádraží 15:29. Zpáteční spoj z Kostelce v 19:13hod.

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Stěhování (ovšem do Prostějova opět ne...)

Po dvou vítězstvích, které si mužstvo SK Prostějov připsalo jak proti reservnímu mužstvu Hané (1:0), tak proti Tištínu (2:1) čeká naše mužstvo a tím i nás stěhování z azylu v Mostkovicích, který se nám stal "domovem" po více než jeden a půl roku.

Podle všech možných i nemožných novinových článků, které popisují vzestup Prostějovského SK (nebo koho vlastně?!) by člověk čekal, že se konečně snad vrátí mužstvo nejstaršího a největšího klubu našeho města domů. Ovšem vzestupy, podmínky a jiné je zajištěné pouze pro "vyvolené". Opět další názorný příklad dvojí péče...

Příště tedy už ne do Mostkovic, ale do Kostelce na Hané.

Proti modernímu fotbalu!

Zápas jara!

Po bodovém zisku z nedaleké Bedihoště je zde zápas jara! Městské derby a zároveň souboj dvou mužstev z absolutního čela tabulky! Ano, hádáte správně přijíždí tým všech možných zaměstnanců TK Plus, placených fanoušků Daviscupu a zlodějů petic - neboli Trampská jedenáctka TJ Han(b)a.

Tentokrát by proto neměl nikdo komu záleží na našem klubu chybět! Výkop je v neděli 29. dubna, 16:30hod. A protože jsme v Prostějově, kde právo užívat hřiště a sportoviště patří jenom vyvoleným - bude místem utkání i tentokrát hřiště v Mostkovicích.

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Sokol Bedihošť Vs. SK Prostějov, neděle 22. dubna, 10.hod

Ne zrovna ideální čas výkopu dalšího zápasu SK Prostějov, by neměl být překážkou aby se větší počet SKalních vypravil do nedaleké Bedihoště!

Pro ty kdo by neměli jinou možnost jak se na zápas dostat, autobusový spoj z PV 9:10 z hlavního nádraží je na místě 9:21. Nazpět do Prostějova vlakem, těsně před 12.hod.

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Vícov - SK Prostějov 1:1, neděle 8. dubna 2012

Reportáž z prvního jarního soutěžního zápasu čtěte zde.

První match!

Již tuto neděli začíná ligové jaro našeho fotbalového SK. První soutěžní zápas odehrajeme v neděli 8. dubna ve Vícově, utkání začíná v 16:00. Pojďme se do Vícova vypravit v co největším počtu, kluci bodou i tentokrát naši podporu určitě potřebovat!

Příprava SKP

Zimní příprava SK Prostějov je minulostí. Naše mužstvo odehrálo celkem devět zápasů, proti mužstvům z vyšších soutěží.

Prvním ze soupeřů bylo mužstvo Čechovic, které odešlo z prostějovské umělky poražené 3:2. Zápasu hranému pod umělým osvětlením přihlížela ve skoro dvacetistupňovém mrazu návštěva cca 30diváků, z nichž byla desítka SKalních. Následoval zápas proti týmu Vrchoslavic (hraný na UT v Chropyni). Toto utkání zůstalo nedohráno za stavu 2:3. A o utkání samotném si bylo možné přečíst několik různých verzí v místním tisku, vesměs od novinářů, kteří ani na utkání nebyli přítomní. Více než 40 Prostějováků v hledišti a výborný support.
Těsné prohře 1:2 s mužstvem Plumlova přihlížela opět 10 Prostějovských fanoušků SK. Na tomto utkání si odbyla svou prostějovskou fotbalovou premiéru vlajka "Fans of Prostějov" (která se doposud objevovala pouze v našem azylovém prostředí Mostkovic a na výjezdech mimo město). Následně na hřišti v Olomouci Holici porazilo SKP mužstvo Mostkovic 3:0, za nevlídného počasí za účasti pouhých 3 SKalních. Dalším utkáním s Kostelcem na Hané (0:0) a z Olšan přeloženému zápasu s tamním Sokolem (8:2) přihlíželi snad jenom jednotlivci z našich řad (vrcholilo play off hokejového SKP).
Skvělý počet jsme si naopak připsali v Klenovicích, kam se z Prostějova sjelo více než 25 kusů, kteří se věnovali slabému supportu v první půlce, popíjení a pojídání klobásek v půlce druhé. Výkon na hřišti byl hodně slabý. Zimní přípravu jsme potom zakončili dvěma porážkami nehodnými SK Prostějov a to v Lipové (10 SKalních) a v Mostkovicích (taktéž desítka).

Uvidíme tedy jaké jaro nás čeká a zda bude postupové. První místo na kterém jsme přezimovali k tomu zavazuje! První zápas jarní části nás čeká už tuto neděli ve Vícově (podrobnosti v příštích dnech).

Mostkovice - SK Prostějov, neděle 1. dubna 2012, 14hod.

Poslední generálka na jaro a tradiční soupeř na jehož hřišti hostujeme už druhým rokem.
Takže na Apríla na fotbal!

Poslední zápasy přípravy mužstva SK Prostějov

Po nedělní zahanbující a pro náš klub naprosto nedůstojné porážce 8:0(!) v Lipové, které přihlížela slabá padesátka diváků, z toho desítka SKalních a několik dalších osob z Prostějova, nás čeká o nadcházejícím víkendu poslední z přípravných utkání před jarní částí sezóny. Soupeř a místo bude tradiční: Mostkovice.

Sokol Klenovice - SK Prostějov 2:1, sobota 17. března 2012

Reportáž ze sobotního přátelského zápasu čtěte zde, fotky z tohoto utkání jsou k vidění tady.

Sokol Klenovice - SK Prostějov, sobota 17.března, 15hod.

Další z výjezdových (přátelských) utkání SK Prostějov! Tentokrát opět ve velkém počtu!

Kdo by neměl auto odvoz, může se do Klenovic vypravit luxusním autobusovým spojením:
odjezd ve 14hod z autobusového nádraží u vlakáče, případně je možné nastoupit ve 14:04 na Újezdu. Spoj zpátky do Prostějova vychází také do pohody. Takže neváhejte!

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

SK Prostějov v přípravě

Jaro se blíží mílovými kroky a našemu mužstvu SK Prostějov už zůstává k odehrání jen několik málo přípravných utkání. V posledním dosud hraném remizoval SKP na umělé trávě s mužstvem FC Kostelec na Hané 0:0. V další přípravě nás ještě čekají mužstva Olšan, Klenovic, SK Lipová a Mostkovic (přesný rozpis přípravných utkání najdete níže na této stránce).

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

TJ Sokol Vrchoslavice - SK Prostějov, sobota 11. 2. 2012, předčasně ukončeno za stavu 3:2

Reportáž z utkání čtěte zde, video a fotky ze zápasu najdete tady.

První předjarní match

Prvním soupeřem fotbalistů SK Prostějov v zimní přípravě je ve čtvrtek 2. února od 18:15hodin mužstvo Sokola Čechovice. Hraje se na UT v Prostějově.

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Okénko do historie: Železárny Prostějov - Sigma Olomouc 1:0, II. liga skupina B, sezóna 1980/1981

Fotoseriál historických zápasů SK Prostějov začínáme domácím utkáním se Sigmou Olomouc. Zápas sledovalo 7000 diváků a jednalo se o souboj toho času třetího Prostějova se čtvrtou Olomoucí. Odkaz do fotogalerie je zde.

Příprava SK a poslední novinky

Zima, nebo alespoň její letošní náhražka je v plném proudu, ale přesto se už opět začíná roztáčet dění okolo našeho Sport. Klubu Prostějov. Dnes, tedy v pondělí 23. ledna, zahajuje mužstvo SK Prostějov přípravu pro jarní část bojů ve třetí třídě Prostějovska. Stane se tak již pod taktovkou nového kouče Davida Mezuliánka, který definitivně nahradil na lavičce seniorského mužstva SKP Pavla Musila. Tomu ještě jednou děkujeme!

V přípravě samotné čeká na naše hráče až devět přátelských matchů. Domácí příprava by měla být pro náš klub netradiční, protože se opět po delší době dostane tým reprezentující tradici oddílu po celých 108let, do města jehož barvy hájí (domácí utkání se budou 3x hrát na UT v Prostějově). Každopádně některé zápasy znějí velmi atraktivně a účast na nich slibuje (jako ostatně skoro vždy) množství zajímavých zážitků...

2. února, 18:15 SK Prostějov - TJ Sokol Čechovice
11. února Sokol Vrchoslavice - SK Prostějov (Chropyně)
19. února, 14:00 SK Prostějov - Sokol Plumlov
26. února, 14:00 SK Prostějov - Sokol Mostkovice (Holice)
3. března, 14:00 SK Prostějov - FC Kostelec n.H.
10. března Sokol Olšany - SK Prostějov (Olšany)
17. března, 15:00 Sokol Klenovice - SK Prostějov (Klenovice)
25. března SK Lipová - SK Prostějov (Lipová)
1. dubna, 14:00 Sokol Mostkovice - SK Prostějov (Mostkovice)

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Proč vlastně III. třída? Protože SK!

Často se setkáváme s otázkou, proč je naše pozornost zaměřená "pouze" na mužstvo SK Prostějov, působící "až" ve třetí třídě OFS Prostějovska. Nedávno se tomuto tématu věnoval i nejmenovaný bulvární plátek vycházející v našem městě. Nás se však autor článku nepovažoval za nutné zeptat a proto si důvody domýšlel sám. Snad jenom pro pořádek tady tedy uvedeme základní stanovisko, proč zůstáváme věrni mužstvu SK Prostějov.

Vysvětlení by mohlo být (alespoň) v současné době velmi jasné a krátké: Jsme příznivci SK Prostějov. S tímto klubem, s tímto názvem, s jeho tradicí a jeho hráči se ztotožňujeme a s ním (s nimi) zůstáváme. V této sezóně jiné mužstvo pod názvem SK Prostějov v žádné jiné mužské soutěži nefiguruje. Věc komu fandit je tedy jasná. Co bude následovat v létě, zda dojde ke sloučení s divizním klubem, který působí pod názvem 1. FK nevíme, byť by tomu tak podle všech informací mělo být.

Stále však zůstane několik otazníků: Proč bychom jako fanoušci a příznivci klubu, kteří jsme s mužstvem byli v dobrém i zlém, měli opustit hráče současného mužstva SK Prostějov a přesunout od léta svou pozornost k "diviznímu", případně "moravsko-slezskou ligu" hrajícímu týmu?
Pouze pro vyšší kvalitu soutěže, pouze pro vyšší soutěž samu? Jsme příznivci klubu. Není pro nás důležité v které soutěži naše mužstvo nastupuje. Zůstáváme mu věrní tak jako před lety v krajském přeboru, následně po zániku A mužstva, kdy jsme navštěvovali a procestovali zápasy dorostenců SK Prostějov a po znovuobnovení mužského mančaftu zůstáváme i za současné situace s týmem. S týmem který tvoří hráči, kteří přišli v roce 2010 pomoct znovuobnovit seniorské mužstvo nejstaršího oddílu našeho města. Tito hráči nepřišli do dobrých a zajištěných podmínek současného divizního mužstva, právě naopak. Přišli bojovat za klub, který neměl vlastní hřiště pro trénink a své domácí zápasy (dodnes) musí hrát v nedalekých Mostkovicích. Právě toto byla ukázka klubového srdce. Bránil snad někdo těm kdo přišli tzv. z "Prostějovského srdce" do divizního FK připojit se a přiložit pomocnou ruku (spíše nohu) již v roce 2010? Nebo jen tehdy nebyly pro "Prostějovské srdce" v Prostějově dostatečně nóbl podmínky...?

Dalo by se toho ještě napsat hodně, ale pevně věříme že předchozí řádky prozatím k osvětlení našeho momentálního postoje stačí.

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Příjemné svátky a Vše nejlepší v novém roce

Příjemné prožití svátků a Vše nejlepší přejeme nejenom všem SKalním, ale i dalším příznivcům prostějovského SK, jeho hráčům i funkcionářům.

V novém roce za postupem!

Hlas(y) z Tribun

Jak jste již určitě zaregistrovali vychází ve středečním vydání Týdeníku Prostějovska (ne)pravidelně rubrika Hlas(y) z Tribun, kde se čtenáři mohou dočíst co je nového v prostředí fanoušků SK Prostějov. V nejnovějším vydání najdete reakci SKalních na štvavý článek předsedy Okresního fotbalového svazu.

http://www.itydenik.cz/sport/ctenari-nam-napsali./hlas-y-z-tribun2

Stále stejná písnička, aneb jak je eSKáčku přáno

Ještě před pár dny si optimisté v našich řadách mohli myslet že se SK Prostějov po jeden a půlročním vyhnanství v Mostkovicích vrátí pro jarní část III. třídy zpátky do města. Dnes už je jasné že ani tentokrát tomu tak nebude... jak překvapivé. V Prostějově stále není pro mužstvo nejstaršího oddílu města místo (nebo ho kompetentní nemohou najít) a i nadále tak zůstane našim domácím hřištěm mostkovické předměstí.

Děkujeme tedy za další názorný příklad "péče" kompetentních o naše mužstvo a o pěknou ukázku kontrastu vyvolených a ne-hodných.

Kanonáda a STBák v praxi

Poslední match podzimní části sezóny 2011/2012. Náš sektor byl tentokrát zaplněn velmi podprůměrně a zápasu tak přihlížela slabá desítka nejSKalnějších (celková návštěva odhadem mírně přes 100diváků). V příjemném podzimním počasí ale vládla fotbalová pohodička, pilo se pivo a jiné nápoje, někdo si dal klobásku a všichni jsme sledovali kanonádu našich playerů, která se rozjela od úvodních minut zápasu. Být v Mostkovicích ukazatel skóre, zastavil by se po devadesáti minutách na rovném tuctu. Výsledek matche 12 : 1 pro SK Prostějov.

Pozápasovou děkovačku, kdy jsme chtěli potleskem poděkovat playerům SK Prostějov za jejich celoroční snahu a bojovnost (se kterou se rvali s řadou překážek) hrubě narušila osoba v pořadatelské vestě, která začala doslova po estébácku vyhánět hráče SKP ze hřiště, protože dle jeho slov "Nám nemají co děkovat...". Touto osobou byl bezpečnostní referent divizního 1. fk Pavel Hloch, který se objevil na zápase SK Prostějov poprvé a z nám neznámého důvodu. Jeho nelogický a poručnický výstup měl zřejmě být reakcí na naše skandování "SK není fk" a druhé, kterým jsme ohodnotili letošní přístup současného předsedy SK Prostějov ke klubu (Důvody, proč nejsme s jeho přístupem v současné době zrovna dvakrát spokojeni se tu možná objeví v zimní pauze, už dnes ale můžeme říct že nám nedělá problém je vysvětlit komukoliv i osobně...).

Závěr podzimní části sezóny a rok ve kterém jsme slavili po téměř třiceti letech postup nám ale ani toto zkazit nemůže. Snad jenom se hodí dodat že i kdyby měl bezpečnostní referent 1. fk deset pořadatelských vest, na našich zápasech (a z principu na žádném zápase) určitě nemá co vyhánět hráče z hřiště. Byť by měl třeba v kapse odznak ST... tedy pardon kriminální policie. Nepíše se rok 1951...

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

SK Prostějov - FC Kostelec na Hané b.

Poslední mistrovský zápas letošního roku! Uvidíme zda bude také poslední v azylovém prostředí hřiště v Mostkovicích. Neděle 13. listopadu, 13hod.

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Do boje!

Po další decimující schůzi OFS Prostějov, kde obdržel flastr pro sedm nadcházejících zápasů kapitán SKP Drahoš Zelina a vedoucí mužstva Karol Dankovič, nás čeká soupeř, kterému šéfuje jeden ze členů výše jmenované komise OFS Škultéty.

SK Prostějov vs. Škultétyho Snad to Uplatíme Vejšovice, sobota 5. 11., 13:30

Za SK Prostějov!

Díky trenére!

Po událostech minulých dní, kdy byl postaven "mimo hru" hlavní trenér SK Prostějov Pavel Musil dostaly věci rychlý spád. Pavel Musil následně odstoupil z funkce. Z lavičky SKP tak zmizel trenér, který dovedl mužstvo SKP po třiceti letech k postupu do vyšší soutěže a který byl pro nás ukázkou srdcaře a člověka věrného tradicím našeho klubu.

Děkujeme za všechno!

Kdo chce kam...

Na dnešním jednání tzv. Disciplinární komise při Trundově OFS Prostějov padly tresty za události doprovázející víkendové utkání SK Prostějov na hřišti Nezamyslic.

Ve snaze zničit postupovou snahu a nadšení členů SK Prostějov se rozhodli kádři sebranky z OFS (nezaujatý Výšovický Škultéty a člen Hané Winkler) přistoupit k mimořádným trestům. Ty jsou následující: hlavní trenér SK Prostějov Pavel Musil zákaz činnosti na 9měsíců, plus pokuta 25oo Kč a hráč Michal Kocourek (nejlepší střelec soutěže) trest 3SU!

Těší nás že účastníci této komedie konečně odhodili masky a ukázali se v celé své parádě, dnes už můžeme říct přesně jaký je záměr těchto činovníků, naprosté zničení SK Prostějov a jeho jediného seniorského mužsta. Minimálně vykonavatelé této politiky jsou tedy jasní, kdo tuto činnost řídí a koordinuje tzv. za oponou není těžké hádat...

Dalšim aktérem je vedení SK Prostějov, v osobě pana Jury měl klub dlouhá léta nadšeného funkcionáře a pracovníka mládeže. Dnes jde o člověka bez zájmu (což dokládá svým až okatým nezájmem o utkání A mužstva) o klub a o člověka, který pro tento klub nehodlá bojovat ani v takto vypjaté situaci.

My jako fanoušci nejstaršího a jedniného SK se zachováme podle všech těchto okolností. Kdo chce kam, pomozme mu tam...

Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Další kolo Trundovy podrazácké ligy je tu

Místo nedělního šlofíčka po obědě je tentokrát program jasný: Fotbalový zápas SK Prostějov proti rozhodčím a hráčům Zdětína. Jste také zvědaví kolik karet obdrží faulovaní hráči SKP? V kolikáté minutě přijde tradiční červená našim playerům? Nebo zaregistruje li tentokrát předseda SKP že A manchaft klubu hraje své další utkání v boji o postup?

Dozvíme se v neděli 30. října 2011 od 13:30hod na hřišti Mostkovic
SK Prostějov Vs. Sokol Zdětín

Proti Modernímu fotbalu!

Haná Nezamyslice - SK Prostějov, neděle 23. října 10hod.

Poslední výjezd letošního kalendářního roku je tu! Zápas začíná netradičně už v 10hodin.
Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

SK Prostějov - Smržice

Sobota, 15.října 2011, 15hod., hřiště Mostkovice
Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Za zábavou a za fotbalem do Němčic

Výjezd který nikdy nezklame, protože se u něj vždycky dobře nasmějeme nás čeká již tuto neděli 9. října. Výkop zápasu, na který bude opět individuální přeprava je v 15:00.

FK Němčice nad Hanou - SK Prostějov Neděle 9.10.2011, 15:00, Němčice n.H.
Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Reportáž a fotky: SK Prostějov - TJ Sokol Kladky 4:0 (1:0), neděle 2. října 2011

Reportáž z nedělního zápasu čtěte zde, fotky z tohoto utkání jsou k vidění tady.

Víkendový program: SK Prostějov - TJ Sokol Kladky, neděle 2. října 15:30, hřiště Mostkovice

Přichází víkend a s ním opět utkání SKP. Soupeřem je po Horním Štěpánovu další mužstvo z hornaté periferie prostějovského okresu - TJ Sokol Kladky. Výkop matche je v neděli o půl čtvrté, tradičně na mostkovickém hřišti.
Po dvou slabších utkáních tentokrát opět v sektoru v plné síle! SKalní a Siegři za SK Prostějov!

TJ Horní Štěpánov - SK Prostějov, neděle 25.září 2011, 15:30

Výjezd k nejvzdálenějšímu soupeři až na samotný kraj prostějovského okresu! Každopádně jeden z fanouškovsky atraktivnějších zápasů letošní sezóny.
Přes původní předpoklad se zřejmě nepodaří objednat transity. Jasněji bude zítra. Pravděpodobně individuální přeprava...

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Fotky ze zápasu s Hanou

Pozdě ale přece.. Fotky z derby s Hanou najdete zde.

Reportáž: TJ Han(b)a Prostějov - SK Prostějov 2:0, sobota 10. září 2011

Hodová sobota, městské derby, pěkné počasí, to všechno mělo dokreslit atmosféru fotbalového svátku. Ovšem bohužel jsme v Prostějově.... Celý článek čtěte zde.

Derby se blíží!

Už tuto sobotu nás čeká městské derby, na kterém by neměl žádný SKalní, Siegr nebo fanoušek chybět! Jde o zápas, kterým se po dlouhých čtyřech letech vrací A mužstvo SK Prostějov do města které reprezentuje. Škoda jen že pouze na jeden zápas. Zápas podzimu!
TJ Haná - SK Prostějov
sobota 10. září 2011, od 16hod. hřiště Za místním nádražím (umělá tráva)

Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Reportáž: SK Prostějov - Sokol Bedihošť 7:1, sobota 3. září 2011

Další utkání ve třetí třídě OFS Prostějovska postavilo našim playerům do cesty jedenáctku Bedihoště. Příjemné počasí začátku září a vedení v tabulce nalákalo do našehu azylu téměř tři desítky SKalních, Siegrů a dalších Prostějováků. Celý článek čtěte zde.

Nová trička, anketa Týdeníku Prostějovska

Informace pro zájemce o dotisk eSKáčkových triček, spolu s krátkým komentářem k anketě na webu Týdeníku Prostějovska, najdete v tomto článku.

SK Prostějov - Sokol Bedihosť, sobota 3. září 2011, 16:30 Mostkovice

Blíží se opět víkend a k víkendu patří football. Sobotním soupeřem S.K.P. je tentokrát vcelku silné mužstvo z nedaleké Bedihoště. Proto by nás mělo být slyšet minimálně stejně jako v Pavlovicích!
Zkrátka všichni SKalní do Mostkovic! Za SK Prostějov! Proti modernímu fotbalu!

Reportáž: TJ Pavlovice u Kojetína - SK Prostějov 2:9, neděle 28. srpna 2011

Poslední srpnový víkend byl termínem pro další kolo III. třídy, ve kterém jsme se vypravili na jeden ze vzdálenějších okresních výjezdů. Soupeřem nám bylo mužstvo (hráč s číslem 2?!) Pavlovic u Kojetína... Celý článek čtěte zde.

TJ Pavlovice u Kojetína - SK Prostějov, neděle 28. srpna 2011, 16:30

Čtvrté kolo III. třídy OFS Prostějov pro nás znamená další výjezd, tentokrát jeden ze vzdálenějších, na samotné hranice okresu. Soupeřem je mužstvo TJ Pavlovice u Kojetína. Koho by snad odrazovala "vzdálenost", pak vězte že utkání je to nadmíru atraktivní, protože v ochozech se snad objeví i populární hráč, rozhodčí i fanoušek Eman.
Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Návštěvní kniha

V posledních dnech jste si určitě všimli problémů při přihlašování ke svému nicku u vstupu do návštěvní knihy. Je to vskutku velmi nepříjemný a bolestivý problém, který se snažíme řešit, leč zatím neúspěšně. Prozatím problém vyřešíte tak, že se nejdřív přihlásíte ke svému nicku /zvolte možnost "Přihlášení" v uživatelské sekci pod menu/ a až potom v menu klikněte na příslušný odkaz návštěvní knihy. Těm chápavým děkujeme za pochopení.

Reportáž: SK Prostějov - Sokol Vícov 2:0, sobota 20. srpna 2011

První letošní "domácí" mistrovský match SK Prostějov postavil do cesty našemu mužstvu poměrně zdatného soupeře z partyzánské obce Vícova. Po zajímavém zápase získává tři další body eSKá a zůstává i nadále na čele III. třídy Prostějovska... Celý článek čtěte zde. Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

SK Prostějov - Sokol Vícov, sobota 20. srpna 2011, 16:30 hřiště Mostkovice

Po dvojzápasové porci výjezdů je tady první podzimní domácí utkání. Protože jsme SK Prostějov, hrajeme logicky stále na "domácí půdě" v Mostkovicích. Soupeřem je silný team Vícova. Všichni SKalní opět na fotbal.
Proti modernímu fotbalu! Za SK Prostějov!

Reportáž: FC Kostelec na Hané - SK Prostějov 0:2, sobota 13. srpna 2011

Druhé kolo bylo pro naše mužstvo SK opět výjezdové, tentokrát náš cíl nebyl daleký. Do Kostelce se nejrůznějšími způsoby: vlakem, auty i na kole sjelo na 25 SKalních, výborný počet! V deštivém odpoledni a po bojovném výkonu si další tříbodovou várku vybojovali playeři SK! Celý článek čtěte zde.

FC Kostelec na Hané - SK Prostějov, sobota 13. srpna 2011, 16:30

Další víkend, další výjezd a další boj o body! Tentokrát si sobotu odpoledne zpestříme zápasem na půdě nedalekého Kostelce na Hané. Počasí by nám tentokrát mělo přát, takže všichni SKalní a Siegři (i ti kteří si nechali ujít premiéru ve Výšovicích) do Kostelce!
Pro ty kteří by dali přednost vlakovému spojení s Jirkou Lálou, odjezd: Prostějov hlavní nádraží 15:26, Prostějov místní nádraží 15:29. Zpáteční spoj potom odjíždí z Kostelce 18:43.

Reportáž: FC Výšovice - SK Prostějov 1:3, neděle 7. srpna 2011

Úvodní kolo nové sezony III. třídy okresní soutěže, sehrálo SK na půdě Výšovic. Malá dědinka ležící v obležení solárních elektráren se tedy mohla těšit i na návštěvu Skalních. Prostějov záhy vede 1:0. Naši hrají útočný líbivý fotbal. Domácí kontrují antifotbalem, za což jsou po zásluze odměněni dalšími dvěma góly z nádherných akcí. Výšovice v závěru snižují po zaváhání naší, jinak bezchybné obrany. Jejich poslední nebezpečná akce, zakončená neomylným zásahem rohového praporku jen dokreslila zoufalost domácích střelců. Celý článek čtěte zde.

FC Výšovice - SK Prostějov, neděle 7. srpna, 16:30 hřiště Výšovice

Letní pauza je pryč a do nové sezóny 2011/2012 vstupujeme stejně jako loni výjezdem! Do Výšovic to není daleko, takže natankujte benzín, dofoukněte kola, případně namasírujte nohy, nezapomeňte říct všem známým a...
Všichni SKalní a Siegři do Vejšovic! Postup!

2011 - 2012

Již jen pouhý týden nás dělí všechny SKalní a Siegry od začátku sezóny 2011-2012. Nemá cenu se obsáhle rozepisovat, stejně jako není možnost zde zmínit veškeré události okolo našeho milovaného klubu, které proběhly od posledního soutěžního utkání v Němčicích. Dost podstatných otázek zůstává nezodpovězeno, zaměříme se tedy na to co je pro nás známé. Více zde.

Doplněny reporty a fotky

Poslední dva zápasy se už pro postupující team SK Prostějov nesly v pohodovém duchu a v rámci vrcholících oslav. Reportáž z posledního "domácího" zápasu s Doloplazy čtěte zde, report z výjezdu do Němčic je tady a fotky z tohoto výjezdu jsou k vidění tady.

Jarní dojezd do postupového cíle!

To co jsme si před začátkem sezóny přáli je tu a náš klub SK Prostějov si již s předstihem zajistil postupovou jistotu! Už teď si tedy zaškrtněte v kalendáři následující termíny:
První díl oslav: Neděle 5. června v 16:30, hřiště Mostkovic, SK Prostějov - FC Moravia Doloplazy
Poslední výjezd: Sobota 11. června v 16:30, FK Němčice nad Hanou - SK Prostějov

Otaslavice - SK Prostějov 0 : 0, sobota 28. května 2011

Poslední květnový víkend nám přinesl předposlední výjezd letošní sezóny po znovuobnovení mužského teamu. V sobotním odpoledni se cílem naší cesty staly Otaslavice. Článek ze zápasu nejdete zde, fotky jsou tady.

SK Prostějov - Hrubčice 1:0 (papírově 1:1), neděle 22. května 2011

Report ze zápasu, kde nám soupeřem nebyl tým z Hrubčic, nýbrž pruhovaný "profesionál" je k přečtení tady.

Biskupice - SK Prostějov 0:5, neděle 15. května 2011

Report z postupového zápasu čtěte tu.

SK Prostějov - Sokol Brodek u Prostějova 8:0, sobota 7. května 2011

Jak naši hráči ponížili osmibrankovým přídělem Brodek si přečtěte zde, pár fotek z utkání je k vidění tady.

107 let SK Prostějov

V minulých dnech oslavil náš prostějovský footballový klub již 107. výročí! V prvních květnových dnech roku 1904 ustanovili studenti české reálky Sportovní Kroužek, věnující se této nové hře. A právě díky nim se tak stal Prostějov jedním z prvních moravských měst, kde tento sport zakořenil. Po 107 letech stojí dnešní SK Prostějov svým způsobem opět na počátku, ze čtvrté třídy je do vyšších soutěží hodně daleko, ale nevadí. Celý článek čtěte zde.

Skutečné kouzlo fotbalu

Český fotbal bychom mohli přejmenovat na Blanku. Je to tunel a propadá se. Ten prostějovský se propadl až na samotné dno.

Před právě probíhající sezonou se v Prostějově po letech dal dohromady mužský fotbal. Musel začít od nejnižší soutěže. Mohlo by se zdát, že není důvod chodit na pralesní ligu. Chyba lávky. V jednom týdnu jsem měl možnost sledovat tři různé fotbaly. Pojďme si zde udělat takové srovnání ligy mistrů, první české ligy a IV. B třídy okresní soutěže.
Celý článek čtěte zde.

Sokol Pivín - SK Prostějov 0:3, neděle 1. května 2011

Report o vojně s Turkem čtěte zde, fotky jsou k vidění tady.

SK Prostějov - TJ Sokol Ivaň 12:0, neděle 17. dubna 2011

Článek z "domácího" zápasu s Ivaní čtěte zde, fotky jsou tu.

TJ Sokol Tvorovice - SK Prostějov 2:4, sobota 9. 4. 2011

Reportáž z výjezdu do Tvorovic najdete zde, fotky z tohoto výjezdu najdete tady.

SK Prostějov - Želeč 7:1, neděle 3. 4. 2011

Report z prvního jarního zápasu najdete zde, fotky k utkání najdete přímo tady.

Každý správný SKalní na místě! Cesta za postupem začíná!

O nadcházejícím víkendu startuje jarní část sezóny pro náš A team SK. Prvním soupeřem bude v nedělním odpoledni mužstvo Želče (soupeř na kterého máme ještě v blahé paměti milé výjezdové vzpomínky). Na mostkovickém hřišti je výkop v 16:00

SK Prostějov vs. Želeč, neděle 3. 4., 16 hod., hřiště Mostkovice

V sobotu poslední přípravák: TJ Sokol Mostkovice - 1. SK Prostějov

Generálku před jarní částí soutěže sehrají naši chlapci již tuto sobotu, tj. 26. března, na hřišti v Mostkovicích proti týmu domácího Sokola. Utkání začíná v 15:00 a že je potřeba náš klub podpořit i na tomto přátelském utkání jistě není potřeba nijak zdůrazňovat.
První jarní ligové kolo je na programu v neděli 3. 4. 2011, kdy se náš SK utká v mostkovickém azylu s týmem Želče. První jarní ligový výjezd nás čeká o týden později, v sobotu 9. 4. se vypravíme do Tvorovic.

Zimní turnaj

Tak nám udeřila opět zima a hřiště s umělým povrchem se všude plní teamy v rámci příprav na jaro. Vě většině míst kde obdobnou hrací plochou disponují se příprava mužstev zpestřuje pořádáním zimních turnajů. Od loňského roku takovouto plochu nalezneme i v Prostějově... Více zde.

Fotbalová rekapitulace roku 2010

Rok 2010 byl pro prostějovský fotbal dá se řící přelomový, zrekapitulujme si jej.. Více zde.

1. SK Prostějov - FK Němčice nad Hanou "B" 7:1, sobota, 16. 10. 2010

Reportáž z utkání čtěte zde, video a fotky ze zápasu najdete tady.

!! 1. SK Prostějov - FK Němčice nad Hanou "B" !!

Poslední mistrovský match podzimu! Podzimní mistr 1. SK Prostějov se rozloučí s úvodní částí sezóny domácím utkáním s rezervou Němčic. Utkání se odehraje v sobotu 16. 10. 2010 v 15 hodin, hřiště Mostkovice!

FC Morávia Doloplazy - 1. SK Prostějov 2:4, neděle 10. 10. 2010

Reportáž z utkání čtěte zde, video ze zápasu najdete tady.

Do Doloplaz vlakem!

V tuto neděli (tj. 10. 10. 2010) nás čeká další výjezd na utkání našeho SK, tentokrát do Doloplaz. Na tento zápas se vydáme po delší době společným dopravním prostředkem a to vlakem. Sraz na prostějovském hlaváku je stanoven na 13:45 (odjezd ve 14:00), zpět do Prostějova se dostaneme vlakem v 17:43 z Doloplaz. Cena zpáteční jízdenky vyjede na cca 25 Kč.

FC Hrubčice - 1. SK Prostějov 2:2, neděle 26. 9. 2010

Reportáž z utkání čtěte zde, fotky ze zápasu najdete tady. Video bude doplněno později.

V neděli do Hrubčic

Již tuto neděli /tj. 26. 9. 2010/ nás čeká výjezd k soupeři nejbližšímu, to jest do Hrubčic. Absence v zaměstnání či vynechání případných chatařských kratochvílí je tantorkráte povinností! Ať už se vydáte do Hrubčic autobusem (14:20 z autobusáku), vlastním vozem, dročkou či žebřiňákem, je třeba být na tomto utkání zastoupení v co největším počtu! Zpět do Prostějova se vydáme linkovým busem krátce po devatenácté hodině přímo z Hrubčic, nebo vlakem z nedaleké Bedihoště. V nedělu zdar!

1. SK Prostějov - TJ Biskupice 8:0, sobota 18. 9. 2010

Herr Kepke, který nepřestal prostějovskému SK fandit ani po odsunu, nám zaslal report, který zobrazíte kliknutím zde.

Fotky z Brodku + pozvánka na sobotní zápas

Vinou menších technických potíží přidáváme až nyní fotky z posledního výjezdu do Brodku, které si můžete prohlédnout zde.

Již tuto sobotu nás čeká další utkání našeho SK, tentokrát na "domácí" půdě v Mostkovicích proti Biskupicím. Ti, kteří nemají v sobotu jiné výjezdové povinnosti, v 16:00 na značkách!

Sokol Brodek u Prostějova - 1. SK Prostějov 0:5, sobota 11. 9. 2010

Cílem třetího výjezdu se tentokrát stal nedaleký Brodek u Prostějova. Po celý týden řešíme otázky přesunu na zápas, ale nakonec se rozhodujeme pro alternativní dopravu a různými stroji a spoji se do Brodku přesouvá zhruba 25 SKalních. Ti obsazují solidní tribunu v pěkném areálu obklopeném buranským obludáriem, v podobě maringotek potulných kejklířů, cukrové vaty a dalších krámů. Více zde.

1. SK Prostějov - TJ Sokol Pivín 1:0, sobota, 4. 9. 2010

Reportáž z utkání čtěte zde, fotky ze zápasu najdete tady.

V sobotu budou v prodeji nové klubové šály!!!

Při sobotním utkání s Pivínem již budou k mání nové klubové šály 1. SK Prostějov. Cana za kus je 100 Kč a zakoupením tohoto suvenýru přispějete i na činnost našho kotle (pyro apod.). Šály budou k dispozici mezi kotelníky za brankou a v případě většího zájmu budou upřednostněni fanoušci, kteří si tento suvenýr předem zamluvili přes mail.

Doprava do mostkovického vyhnanství bude tentokrát individuální. Pro ty, kteří namají možnost dopravit se na zápas vlastním vozem se nabízí jako nejlepší využít linky MHD do Domamyslic s odjezdm v 8:43 od hlavního nádraží. Zpět k domovům se jeví jako nejvhodnější poulička vyjíždějící ve 12:02 z Domamyslic.

Nejbližší zápasy 1. SK Prostějov

Tento týden nás čeká pauza a poté domácí (azylové) utkání s Turkama! Hraje se mimořádně v sobotu dopoledne, ale dost možná domácí zápas podzimu je dostatečným důvodem pro účast! Už teď si proto v kalendáři zaškrtněte:
1. SK Prostějov - TJ Sokol Pivín, sobota 4.9.2010, 10:00, Mostkovice

O týden později, v sobotu 11. září, nás pak čeká výjezd do Brodku u Prostějova. Zápas začíná ve 13:00.

Fotogalerie doplněna

Do fotogalerie byly přidány fotky z dosavadních utkání letošní sezóny. Tato sekce bude nadále průběžně aktualizována.

TJ Sokol Ivaň - 1. SK Prostějov 0:3, sobota 21. 8. 2010

V den výročí okupace naší republiky vojsky varšavské smlouvy jsme zavítali na utkání 3. kola do obce s názvem příznačným pro tento den. ...Ivaň. Do Ivaně dorazila třicítka prostějovských autobusem, auty, či dokonce na kole. Všichni neomylně míří k výčepu oddávat se konzumaci piva v množství větším než malém. Stylově si někteří vynucují kelímek, za což sklízí střídavě uznalé a opovržlivé pohledy ostatních. Více zde.

Vyjádření sportovního šéfredaktora k článku v Prostějovském Večerníku

Jeden z fanoušků, který byl přítomen na prvním zápase letošní sezóny v Želči, se nehodlal jen tak smířit s vylhaným článkem, který vyšel ve Večerníku 9. srpna 2010 a zaslal do redakce tohoto plátku stížnost, kterou i s odpovědí sportovního šéfredaktora přepisujeme v plném znění. Více zde.

1. SK Prostějov - TJ Sokol Tvorovice 7:1, neděle 15. 8. 2010

Třetí srpnová neděle konečně přinesla i "domácí" premiéru. V azylu mostkovického hřiště se před návštěvou 300 diváků (za kterou by se nemuselo stydět mnoho divizních oddílů a o jiných prostějovských ani nemluvě) očekával další bodový zisk. Ten nakonec přišel i s pořádným nášupem v tvorovické síti, i když v první čtvrthodince byli hosté víc než vyrovnaným soupeřem. Více zde.

TJ Želeč - 1. SK Prostějov 1:4, neděle 8. 8. 2010

První zápas znovuobnoveného A teamu prostějovského SK nás zavedl do Želče. Pro přepravu jsme zvolili společný dopravní prostředek a to autobus. Už samotná příprava výjezdu se nesla v regionálních médiích v rovině fám a drbů, kterým kraloval Večerník. Tento týdeník například věděl o naší cestě víc než my samotní, protože v době, kdy jsme výjezd připravovali, nebylo ze skutečností ve Večerníku uvedených jasné, natož domluvené téměř nic. Více zde.